Soome ajaleht: Venemaa kavatses Karjala maha müüa

KAS TEADIS VÕI MITTE? See pilt Soome endisest presidendist Mauno Koivistost on tehtud 1988. aastal. Nüüd on avalikkuse ette jõudnud sahinad, et tema valitsemise aja lõpuaastail olevat venelased kavandanud Karjala müümist Soomele. Küsimus on vaid, kas Soome toonane juhtkond oli neist plaanidest teadlik?

FOTO: Hbl.fi

Venemaa endise kõrge riigiametniku väitel vaeti Moskvas kohe pärast külma sõja lõppu, 1990. aastate alguses plaane parseldada kogu Karjala piirkond Soomele maha.

Tellijale Tellijale

Kõigest sellest kirjutas Soome rootsikeelne päevaleht Hufvudstadsbladet, tehes viite intervjuule, mille Venemaa kunagine asevälisminister Andrei Fjodorov mõni aeg tagasi andis ajalehele Helsingin Sanomat.

Säärase radikaalse otsuse põhjuseid olevat olnud kaks. Esiteks oli Venemaa riigikassa pärast Nõukogude Liidu kokkuvarisemist tühi, mistõttu suurriik oli sisuliselt pankroti äärel. Teiseks kardeti Kremlis väga, et Karjalas tõstab pead soome rahvuslus ja on vaid aja küsimus, mil seal tekivad separatistlikult meelestatud äärmusrühmitused.

Tagasi üles
Back