Saaremaa tõi meeskonda Kuuba koondislase

Javier Jimenez

FOTO: facebook.com

Saaremaa Võrkpalliklubi lõpetas oma meeskonna komplekteerimise, viimane liituja on 198 cm pikkune ja 29-aastane kuuba nurgaründaja Javier Jimenez.

Javier Jimenez on Kuuba koondist esindanud kuus aastat ja mänginud seal 107 mängu. 2016. aasta Rio olümpial oli Javier koondise kapten. 

Lisaks kodumaisele liigale on ta mänginud veel kõrgliigades Argentiinas, Kreekas (Paok Salonik, kus ta valiti 2014.–2015. aastal ka liiga kõige väärtuslikumaks mängijaks) ja Itaalias (Molfeta).

Javier Jimenez ütles, et valis Saaremaa tänu Eesti koondise treenerile Georghe Cretule, kes rääkis klubist positiivselt ja julgustas liituma. “Eesti koondise vastu olen ma varem mänginud ja eestlased jätsid mulle väga positiivse mulje,” nentis ta.

Isiklikud eesmärgid on Javier Jimenezel kõrged. “See hooaeg ei ole selles osas erinev. Soovin aidata meeskonda maksimaalselt nii mänguliselt kui ka emotsionaalselt ja saavutada klubi seatud eesmärgid,” lausus nurgaründaja. “Minu filosoofia võrkpallurina on, et parim viis meeskonda aidata on olla väljakul agressiivne ja võidelda. Ja ma usun, et minu tugevuseks on mitmekülgsus rünnakul.”

Tagasi üles