K, 6.12.2023

Pühapäeval teenindasid parvlaevad pea 10 000 reisijat

Karoliina Tammel
Copy
Parvlaev Tõll
Parvlaev Tõll Foto: TS Laevad

Läinud pühapäeval ulatus parvlaevajärjekord Kuivastu sadamast Pädaste ristini ning reisijad pidid sabas ootama ca viis tundi. AS-i Tallinna Sadam kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro sõnutsi oli see suurima reisijatearvuga päev peale tänavust jaanipäeva. 

“Pühapäeval oli Kuivastu–Virtsu liinil 9569 reisijat ja 3439 sõidukit. 24. juulil ulatus reisijate arv umbes 11 000-ni,” märkis Arro. Tema sõnul võisid põhjuseks olla inimeste puhkused ja ka näiteks merepäevad. 

Lisaks on tavapärane, et kui Saaremaale tulek hajub nädalapäevade peale ära, siis tagasi mandrile lähevad kõik enamasti pühapäeval samal ajal. 

“Kolm parvlaeva teenindasid täisvõimsusel ja tegid nii palju reise, kui ajaliselt võimalik oli. Hilisõhtul tehti veel mõned lisareisid, sest järjekord oli tõesti tavapärasest pikem,” sõnas Arro. Juba kell 9.40 reisilt jäi paar autot maha ja mida aeg edasi, seda pikemaks järjekord venis. “Kui vähegi võimalik, tasuks oma reis lükata kas laupäeva õhtule või esmaspäeva hommikule. 

Praegu on Kuivastust küll igale reisile aegu ja ka selleks pühapäevaks on kõikidele reisidele kohti saada, aga need tasub varakult ära broneerida.“

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles