Tänumeene konkursi võitis "Tallates tormituult"
Vaata pilte ka teistest töödest!

VÕIDUTÖÖ: Renate Pihla sõnul osutusid valituks need tööd, mille lugu komisjoniliikmeid kõige mõjusamalt kõnetas. Enim meeldis otsustajatele Vello Kaaseni loodud meene.

FOTO: Anette Sannik/Saarte Hääl

Saare maakonna ettevõtjaid hakatakse edaspidi tänama ja tunnustama uue meenega, mille vallavalitsus eile kuue konkursitöö hulgast võitjaks kuulutas.

Võitjaks tunnistati konkursitöö "Tallates tormituult", mille autoriks käsitöömeister Vello Kaasen. Tegemist on alusele kinnitatud puidust nikerdatud viikingilaeva ninaga. Võiduga kaasnes 300 euro suurune auhinnaraha.

Eriauhinna julge ja minimalistliku lähenemise eest – 200 eurot – pälvis konkursitöö "Valgus“ autor Merilin Meripõld ning eriauhinna kõige praktilisema töö eest konkursitöö "Vöökiri" autor Tiina Jõgi / Nöörikiri OÜ, kes sai tänutäheks 100 eurot.

"Valgus“ Merilin Meripõld

FOTO: Anette Sannik/Saarte Hääl

“Vöökiri” Tiina Jõgi / Nöörikiri OÜ

FOTO: Anette Sannik/Saarte Hääl

Meripõllu töö puhul on tegemist samuti esemega, mille võib kodus riiuli ehteks seada, ent Jõgi on õmmelnud ja tikkinud kaelapadja, mida kaunistab alles tänavu suvel Saarte Hääle ja Kadi raadio poolt koos lugejate ja raadiokuulajate abiga väljaselgitatud kõige saarelikum lause "Äi see kena".

Saaremaa vallavalitsuse arenduse ja kommunikatsiooni peaspetsialist Renate Pihl tõdes, et konkursile esitatud tööd olid üsnagi eriilmelised ning nende hulgas oli ka spetsiaalselt konkursiks valminud töid.

"Suuremal või vähemal määral olid kõik konkursitööde autorid pidanud tähtsaks rõhutada kohalikku eripära ning kasutatud sümbolite kaudu hakkas iga meene rääkima oma lugu," tähendas Pihl.

Seekord osutusidki valituks need tööd, mille lugu komisjoniliikmeid kõige mõjusamalt kõnetas. "Täname kõiki konkursil osalenuid ja omalt poolt tahame kaasa aidata, et kõik esitatud meened rakendust leiaksid," kinnitas ta.

Abivallavanem arendus- ja kommunikatsiooni alal Kristiina Maripuu arvas, et konkursist osavõtmise muutis inimeste jaoks küll ehk mõnevõrra keerukamaks see, et osalejatel tuli esitada juba valmis töö, mitte ideekavand.

Kuus võistlustööd suutsid aga luua üllatavalt mitmekülgse valiku – materjaliks puit, dolomiit, klaas, tekstiil, paber. "Sellise konkursi korraldamine ja konkursil osalemine on omakorda andnud võimaluse ettevõtluse elavdamiseks," tähendas Maripuu.

Koostöös Saaremaa ettevõtjate liidu, Saare arenduskeskuse, Saarte koostöökogu ja Visit Saaremaaga töötab Saaremaa vallavalitsus välja ühtset maakonna ettevõtjate tänu- ja tunnustusürituse kontseptsiooni. Selle raames sooviti leida ka võimalused edukate ettevõtjate iga-aastaseks tunnustamiseks erinevate kategooriate kaudu. Tunnustuskategooriate võitjatele soovitakse lisaks aukirjale anda meene.

Nõnda kuulutati tänumeene leidmiseks välja konkurss. Töid sai konkursile esitada 1. augustini, konkursi auhinnafond oli kokku 600 eurot. Tähtajaks laekus kuus tööd kuuelt autorilt ning nende seast selgitatigi võitja.

Lisaks kolmele äramärgitule esitasid oma tööd konkursile Margus Muld (foto "Kaunis kodusaar"), Aino Kivi (raamat "Saaremaa Jalad") ja Helen Maasik (klaaskuul "Merevahus lained").

“Merevahus lained” Helen Maasik

FOTO: Anette Sannik/Saarte Hääl

“Saaremaa Jalad” Aino Kivi

FOTO: Anette Sannik/Saarte Hääl

“Kaunis kodusaar” Margus Muld

FOTO: Anette Sannik/Saarte Hääl

Tagasi üles