KG alustab kooliaastat 2. septembril

Kuressaare gümnaasium.

FOTO: facebook.com/kuressaaregymnaasium

Kuressaare gümnaasium teatab oma kodulehel, et sel aastal algab kool 2. septembril, mitte 1. septembril. Sellist asja kooli ajaloos enne juhtunud pole. 

Kooli õppealajuhataja Maidu Variku sõnul tekitab 1. septembri sattumine pühapäevale segadust. See pidavat muutma ettenähtud koolipäevade arvu ja ka töötajatel oleks tarkusepäev siis ju tööpäev, mis puhkepäevale sattunud.

Varik märkis, et selleteemalised arutelud käisid koolis juba eelmisel aastal ja vaieldi veel nüüdki. Ta lisas, et tema arvamuse järgi on 1. september ikkagi väärtuslik ja püha päev.

"Seekord tehti otsus selline," tõdes ta. Kõige lihtsam oleks õppealajuhataja sõnul, kui koolipidaja ehk vald teeks otsuse, et kõikides koolides on kooliaasta algus ühtemoodi.

Varik ütles, et neil on 2. septembrile plaanitud aktused ja muu ikka samamoodi nagu esimesel koolipäeval ikka, vaid kuupäev on teine.

Saaremaa ühisgümnaasiumi direktor Viljar Aro ütles, et nemad alustavad kooli traditsiooniliselt 1. septembril.

Saaremaa vallavalitsuse meediaspetsialist Risto Kaljuste ütles, et vallavalitsus olukorda hetkel ei kommenteeri. Esmalt tahavad nad ära kuulata KG praegu puhkusel viibiva direktori Toomas Takkise selgituse.

Tagasi üles