Meistritiitel lipsas Ken Tornil käest

Kauri Pannas ja Ken Torn

FOTO: fiaerc.com

Eelmisel nädalavahetusel Tšehhi teedel toimunud Barum Czech Rallyl kindlustasid saarlastest ralliekipaaž Ken Torn-Kauri Pannas esiti küll ERC3 Junior klassi arvestuses Euroopa meistritiitli, ent jäid sellest tänu konkurendi protestile siiski ilma.

Ralli klassivõit anti algselt Jean-Baptiste Franceschile, kuid pärast aegade muutmist napsas võidu Efren Llarena. Ken Torn ja Kauri Pannas lõpetasid Tšehhis toimunud ralli oma klassi viiendana, kuid olid võitnud kolm eelmist EM-i etappi, mistõttu oli neil hea võimalus ka meistritiitel koju tuua.

Ralli viimane katse katkestati kahe avarii tõttu, ERC3 Junior klassi mehed lõpuni sõita ei saanudki ning neile otsustasid kohtunikud anda sama aja. Sellest Tornile meistritiitli kindlustamiseks piisas, sest Llarenal ei olnud võimalust Franceschist tabelis mööda minna. Paar tundi pärast ralli lõppu muutsid kohtunikud tulemusi, võttes aluseks Llarena meeskonna protesti, vahendab delfi.  

Nimelt tabas Franceschi autot viimasel katsel tehniline rike, mistõttu ei olnud neile määratud aeg õiglane. Kohtunikud otsustasid protesti rahuldada ja Franceschi ajale karistuseks minuti lisada.

See aga langetas esialgse võitja neljandaks ja tõstis Llarena esimeseks, mis andis talle piisavalt punkte, et Torni edestada. Llarenal on nüüd kokku 133 ja Tornil 132 punkti, aga kohtunike otsust on võimalik veel apelleerida.

Tagasi üles