Muhus kavandatakse sigalasse loovuskeskust

Mehis Tulk
, toimetaja
Copy
ARHITEKT KERTTU MÄESALU nägemus tulevasest keskusest.
ARHITEKT KERTTU MÄESALU nägemus tulevasest keskusest. Foto: Erakogu

Lähiaastail peaks Muhus Vanamõisa külas valmima loovuskeskus, kus saab nii koolitust kui ka inspireerivas keskkonnas ise luua.

Kai Hinnosaar
Kai Hinnosaar Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Loovuskeskuse projekti eestvedaja Kai Hinnosaar selgitas, et keskusest saab koht, kus toimuvad erinevad koolitused, töötoad, seminarid, koosviibimised, mille keskseks märksõnaks on loovus ning mis rikastaks nii kohaliku elanikkonna kui ka teiste huviliste teadmistepagasit.

Hinnosaar märkis, et keskuse asukoht on teadlikult valitud Muhu keskusest veidi eemal. Ühtpidi on ta rohkem looduse keskel, kuid samas kergesti ligipääsetav.

Loodavasse keskusse on oodatud kõik, keda kõnetab loominguline lähenemine, julgus end teistmoodi väljendada, soov areneda ja miks mitte ka ühiselt luua. Lisaks Muhu saarele pakub loodav keskus väljundit ka huvilistele Saaremaalt ja mandrilt.

Plaani elluviimine võtab tõenäoliselt aasta-paar aega. "Konkreetset tähtaega meil seatud pole. Samuti pole keskuse nimi veel lõplikult paigas ja suure tõenäosusega ei saa selleks olema loovuskeskus, mis seondub enamikule ilmselt vaid käsitöövaldkonnaga," nentis Hinnosaar.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles