Aasta isa kandidaate võib esitada igaüks

Saare maakonna aasta isa 2018 Margo Kubjas koos perega.

FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

​"Häid isasid on meie maakonnas väga palju," ütles naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Mare Kirr. "Kutsume üles neid tublisid mehi – isasid ja vanaisasid – rohkem märkama ja nendest teistelegi teada andma."

Mare Kirr

FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Kirri sõnul annab kandidaadile kaalukust juurde see, kui ta on ka kogukonnas aktiivne.  Saare maakonna aasta isa konkursi eesmärk on väärtustada isa rolli perekonnas ja seeläbi ka ühiskonnas.

Saare maakonna aasta isa peab olema väärikas Eesti Vabariigi kodanik, kes on rahvastikuregistri järgi Saare maakonna elanik ning kelle peres kasvab vähemalt kolm last, kes võivad olla ka kasu- ja võõraslapsed.

Kandidaate saab esitada 22. oktoobril kella 12-ni aadressil: Väljaku tn 10, Kuressaare 93811, Naiskodukaitse Saaremaa ringkond, ümbrikule märkida "Aasta isa", või veebivormis, mis on leitav aadressilt www.kadi.ee/aastaisa .

Aasta isa nimi tehakse teatavaks 9. novembril kell 16 algaval tänuüritusel Kuressaare kultuurikeskuses.

Südamlikul isadepäeva kontserdil esinevad Kuressaare gümnaasiumi tütarlastekoor Vocaliisa (dirigendid Helle Rand ja Anita Kangur), solistide konkursi "Kevadümin" parimad, Kairit Sepa õpilased, segarühm Pisikesed Piiprellid (juhendaja Eena Mark) ja naiskoor Piret (dirigent Marika Mets.)

Varasemad aasta isad 

Varem on Saare maakonna aasta isa tiitli pälvinud: Rene Reinsoo (2007), Andres Sarjas (2008), Peeter Paomees (2009), Meelis Kuivjõgi (2010), Aare Martinson (2011), Tarmo Tool (2012), Jüri Linde (2013), Kaido Kirst (2014), Kallu Aarn (2015), Johan Heinmaa (2016) ja Avo Reimal (2017). Mullu kuulutati aasta isaks päästeameti nõunikuna töötav Margo Kubjas, kelle peres kasvab kaks paari kaksikuid.

Tagasi üles