Aasta õppija on Anu Kaljuste, seeniorõppija Valve Reede
Lisatud galerii!

Täiskasvanud õppija nädala raames tunnustati eile tublimaid tegijaid ka Saaremaal. 

Saare maakonna aasta õppijaks osutus Saaremaa vallavalitsuse haridusnõuniku Meelis Kaubi sõnul Hellamaa raamatukogu juhataja-hoidja ja Hellamaa külakeskuse perenaine Anu Kaljuste. Anu on töötanud neljas ametis ja iga kord asunud ka vastavat eriala õppima, et oma tööd efektiivsemaks muuta.

Kõige positiivsema muutuse tõi täiskasvanuna õppimine õppija ellu sellega, et andis julguse, eneseusu ja ettevalmistuse kandideerida raamatukogu juhataja-hoidja kohale.

Tänavuseks seeniorõppijaks osutus Valve Reede. Ise asutas ta eakatele Salme keskpäevaklubi, kus organiseeritakse loenguprogramme. Seitsme aasta jooksul on keskpäevaklubi külastanud 74 lektorit.

Aasta õpiteod on Sörvemaa ja sörulaste isioma kultuuri tutvustava raamatu "Sörulase aabits" kokkupanemine ja väljaandmine ning Ö-ülikool. Aabitsa koostamise eestvedaja Mari Lepik on põline sõrulane, pärimuskultuuri spetsialist.

Ö-ülikooli loenguprogramm on aga suunatud gümnasistidele ja täiskasvanud õppijatele, et pakkuda silmaringi avardavaid loenguid ülikoolide õppejõududelt ja teadlastelt, oma ala asjatundjatelt ja ühiskonna arvamusliidritelt.

Aasta koolitajad on Triin Reitalu Tallinna tehnikaülikoolist ja Urmas Lehtsalu. Triin on aktiivne keskkonnakaitseliste väitluste, loengusarjade jm populariseerija. Urmas on aga Mereranna POÜ juhatuse liige, vabakutseline täiskasvanute koolitaja ning Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi ja Saaremaa ühisgümnaasiumi õpetaja.

Aasta õppijasõbralikuks tööandjaks tunnistati Coop Saaremaa. 

Tunnustused ka aasta õpetajaile

Saaremaa vallavalitsus tunnustas ka aasta õpetaja konkursi "Eestimaa õpib ja tänab" raames haridustöötajaid ja hariduse toetajaid, kelle töö on olnud teistele eeskujuks, kes panustavad õppurite arengu toetamisse, koostöösse ja uueneva õpikäsituse elluviimisesse õppeasutustes. Saare maakonnas esitati seitsmes kategoorias 13 nominenti.

Aasta lasteaiaõpetaja on Marju Lipp Kärla lasteaiast, aasta klassiõpetaja Irena Sink Saaremaa ühisgümnaasiumist, aasta põhikooli aineõpetaja Inge Vahter Saaremaa ühisgümnaasiumist, aasta kutseõpetaja Andres Meisterson Kuressaare ametikoolist, aasta gümnaasiumiõpetaja Marit Tarkin Kuressaare gümnaasiumist, aasta tugispetsialist Piia Prei Kuressaare ametikoolist ja aasta hariduse sõber Anne Teigamägi Saaremaa ühisgümnaasiumist.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles