L, 9.12.2023

Konkurent ostis Meri külaliskorterite arenduse

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Copy
Johan Lõuk
Johan Lõuk Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Kui Kuressaare Sanatoorium asus läinud aastal spaahotelli Meri katuse alla kortereid ehitama, et neid ühekaupa müüa, siis nüüd leidis ettevõte ostja kogu kupatusele. Korterid ostis Johan spaahotelli omanik.

Korterite ehituseks läks 2018. aasta alguses. Toona kavatses Kuressaare Sanatoorium Meri edelatiiba ehitada eraldi sissepääsuga 16 külaliskorterit, mille eest küsis müügikuulutustes 89 000–129 000 eurot. Tänavu sügisel korterite eraldi müümisest aga loobuti ja leiti kogu plokile üks ostja.

"Otsustasime osa hoonest müüa, et realiseerida see plokk ise arendusriski võtmata," selgitas Saarte Häälele Kuressaare Sanatoorium AS-i üks omanikke Laura Sohvie Liblik.

Kogu müüdud pind on kokku ligi 1000 m². Tema sõnul ehitatakse Kuressaare Sanatooriumile kuuluv osa ehk hotell ja äripinnad ning AS-ile Johan GTJ kuuluv korteriplokk täiesti eraldi lahku. "Need on teineteisest sõltumatud," kinnitas Liblik.

Johan spaa omanikfirma Johan GTJ juhatuse liikme Johan Lõugu kinnitusel soetasid nad korteriteploki tervikuna. Mis hinnaga tehingusse mindi, Lõuk avaldama ei soostunud. Aktiivsemad ehitustööd algasid juba oktoobri lõpul ning plaanide kohaselt avatakse need külastajatele 2020. aasta mais.

Praegu on tegemist suuresti tühja karbiga, sest ehkki Kuressaare Sanatoorium küll alustas mullu ehitustöödega, siis kortereid tookord lõpuni valmis ei ehitatud.

Korteriteplokile tuleb eraldi sissekäik, nagu oli kavas ka eelmisel omanikul – trepikoda ehitatakse hoone Tori sadama poolsesse otsa. Kui Kuressaare Sanatooriumi plaan nägi ette korterid eraldi omanikele maha müüa, siis Johan Lõuk kinnitas, et nemad kortereid müüa ei kavatse. "Müüki korterid ei lähe, need jäävad Johan GTJ-i opereeritavateks külaliskorteriteks," selgitas Lõuk.

Mis puutub korteritesse, siis selles osas jätkab Johan GTJ Lõugu sõnul algse plaaniga – külaliskortereid tuleb majja 16. Ehitatavatest korteritest 12 on kahetoalised ja ülejäänud neli kolmetoalised.

Johan GTJ-il on tegutsev spaahotell Johan Spa ka Kuressaare vanalinnas Kauba tänaval. Nende hotellihoones on ühtekokku 52 erinevas suuruses tuba. Samuti rajas ettevõte mõni aasta tagasi oma külje alla, Kapteni kõrtsi endistesse ruumidesse privaatsed apartemendid.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles