K, 31.05.2023

Nädalalõpp toob tiheda lörtsi- ja lumesaju

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Ilmateenistuse andmeil hakkab ilm reede õhtul alates saartest külmenema ning vihma- ja lörtsisadu läheb üle lumeks. Saaremaa rannikul tugevneb loodetuul puhanguti kuni 21 m/s ning öö jooksul langeb temperatuur alla 0°C.

Laupäeval suundub madalrõhkkond Karjala poole ja selle järel vallutab külmem õhumass Eesti. Öö hakul sajab Lääne-Eestis tihedat lörtsi ja lund, idapoolsetes maakondades veel vihma, pärast keskööd muutub seal ka sadu lumisemaks. Sadu ei kesta samas kaua – keskööl saab saartel sadu juba läbi ja taevas selgineb.

Pärast keskööd hõrenevad pilved ka mandri lääneosas ja hommikul saab Ida-Eestis suurem sadu läbi, samal ajal saartel võib uuesti lörtsihooge olla. Seda mere kohal tekkivate rünksajupilvede tõttu. Tuul pöördub kõikjal loodesse ja tugevaid puhanguid on rannikul 21 m/s.

Õhutemperatuur langeb, hommikul on mandri sisealadel 0..-4°C, vaid Lääne-Eesti rannikualadel jäävad temperatuurid veel plusspoolele. Päeval sajab saartel ja läänerannikul ning kohati ka Soome lahe ääres lund ja lörtsi.

Puhub tugev läänekaare tuul. Õhutemperatuur on 0..-2, saartel ja läänerannikul 0..+2°C. Sõiduolud on libeduse tõttu halvad.

Pühapäeval jääb madalrõhkkonna põhiosa Skandinaavia põhjaalade kohale tiirlema ja selle serva mööda kandub vahetevahel üle Eesti sajupilvi – suurem on lume- ja lörtsihoogude tõenäosus saartel ja põhjarannikul. Sajuhulk ei ole tõenäoliselt suur kuni õhtuni, siis muutub sadu laialdasemaks ja tihedamaks.

Tuul puhub öösel läänest ja loodest, päeval pöördub edelasse ning muutub jõulisemaks. Õhutemperatuur on öösel -2..-6, meretuulega rannikul kuni +2, päeval on -2..+1, läänekaare tuulele avatud rannikul kuni +4°C.

Ka esmaspäeval liigub üle Eesti lume- ja lörtsihooge. Tugev läänekaare tuul päeva peale nõrgeneb ja pöördub õhtuks kõikjal loodesse. Õhutemperatuur on öösel sisemaal 0..-4, meretuulega rannikul kuni +3, päeval 0..-2, saartel ja läänerannikul kuni +3°C.

Teisipäeval madalrõhulohk kaugeneb ja väike kõrgrõhuhari liigub üle Eesti. Taevas on selgem ja suuremat sadu ei tule, vaid saartel ja läänerannikul võib veidi lörtsi või lund sadada. Tuul puhub öösel loodest ja on mõõdukas, päeval pöördub edelasse ja tugevneb taas.

Õhutemperatuur on öösel -2..-7, läänekaare tuulele avatud rannikul kuni +1, päeval Lääne-Eestis 0..+3, Kesk- ja Ida-Eestis 0..-2°C.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles