Tänasest saab valida parimat sportlast

TIITEL KÄES: Ott Tänak ja Martin Järveoja lõpetasid 15 aastat kestnud prantslaste valitsemise WRC sarjas.

FOTO: Timo Anis

Täna, 7. detsembril algas aadressil saaresport.ee lehel hääletus, kus selgitataske välja tänavused parimad sportlased.

2019. aasta sportlased selguvad kolme küsitlusvooru tulemusel. Internetihääletus toimub 18. detsembrini ja tulemused tehakse teatavaks 27. detsembril Spordiaasta lõpetamisel.

Tänavused kandidaadid on:

Noorsportlane neiu:

Lisett Alt (kergejõustik)

Eesti murdmajooksu karikavõistlused 2000 m – III koht

Eestimaa Suvemängud 1500 m – I koht

Viljandimaa lahtised meistrivõistlused maanteejooksus 5000 m – I koht

Jõulumäe 35. metsajooks ja meistrivõistlused N16 9,8 km – I koht

Kadrijooks 5 km naised – I koht

Grete Gull (tennis)

Riga Open, paarismäng – I koht

Ukraina Jr Open, paarismäng – II koht

Oslo Open, üksikmäng – III koht

Mallorca Open, paarismäng – III koht

Tallinn GP/Tallink, üksikmäng ja paarismäng – I koht

 (kergejõustik)

Eesti U16 meistrivõistlused 1500 m – III koht

Eesti U16 meistrivõistlused 800 m – II koht

Balti võistkondlikudmeistrivõistlused 1500 m – 5. koht

Eesti karikavõistlused murdmaajooksus U16 2000 m – II koht

46. Saaremaa kolme päeva jooks, noortejooks – I koht

Liis-Marii Kangur (laskmine)

Noorte meistrivõistlused 3×20 lasku, tüdrukud – 8. koht

Eesti meistrivõistlused 60 lasku lamades, naisjuuniorid – 6. koht

Eesti meistrivõistlused 3×40 lasku, naisjuuniorid – 8. koht

Eestimaa Suvemängud, 3×40 lasku – 7. koht

Eestimaa Suvemängud 60 lasku lamades – 7. koht

Kätriin Põld (võrkpall)

Eesti meistrivõistlused (Saaremaa naiskonnaga) – III koht

Balti Matš (2002/2003 koondisega), võistkonna parim mängija – I koht

Saare maakonna meistrivõistlused naised – II koht

Saare maakonna meistrivõistlused U20 – II koht

kuulub naiste koondisesse

Marilis Remmel (kergejõustik)

Koolide maailmameistrvõistlused, odavise 48.83 – III koht

Eesti täiskasvanute meistrivõistlused, odavise 49.57 – III koht

Rahvusvaheline U20 maavõistlus 5-v. 3590p. – 6. koht

Balti U20 talvised võistkondlikud meistrivõistlused mitmevõistluses, 5-v. 3660p. – III koht

Balti U20 võistkondlikud meistrivõistlused, kolmikhüpe 12.25 – II koht

Karola Soe (golf)

Vuosaari Golf Audi PGA Finnish Tour kvalifikatsioon 2020 – II koht

Eesti meistrivõistlused löögimängus – II koht

Kuressaare Open 79 – I koht

Estonian Junior Open – III koht

Kullo Golf Fujitsu Finnish Junior Tour – 6. koht

Kristina Teern (jalgpall)

U15 Eesti meistrivõistlused – I koht

Rahvusvaheline turniir “Summer Cup” – I koht

Eestimaa Suvemängud – I koht

Nike Cup U17 jalgpalliturniir 4. koht

Saare maakonna meistrivõistlused – I koht

Eesti noortekoondise liige

Luise Vevers (ratsutamine)

Eesti meistrivõistlused seeniorid (täiskasvanud), kolmevõistlus – I koht

Eesti meistrivõistlused juuniorid, kolmevõistlus – I koht

Eesti edetabeli võitja kolmevõistluses – I koht

Victoria Vihman (jalgpall)

U15 Eesti meistrivõistlused – I koht

Rahvusvaheline turniir “Summer Cup” – I koht

Eestimaa Suvemängud – I koht

Nike Cup U17 jalgpalliturniir 4. koht

Saare maakonna meistrivõistlused – I koht

Eesti noortekoondise liige

Noorsportlane noormees

Artur Ader (jääpurjetamine)

Juunioride MM Ice Optimist klassis – 7. koht

Euroopa meistrivõistlused Ice Optimist klassis – 7. koht

Saare maakonna meistrivõistlused Optimist klassis – I koht

Robin Alba (võrkpall)

Credit24 Meistriliiga (Saaremaa VK meeskonnaga) – II koht

Eesti meistrivõistlused (Saaremaa VK meeskonnaga) – III koht

2018 Eesti karikavõistlused – I koht

Eesti meistrivõistlused esiliigas (Saaremaa meeskonnaga) III koht

Eesti noortekoondise liige

Peeter Jürisson (laskmine)

Euroopa meistrivõistlused Olympic Skeet juuniorid – 5. koht

Eesti meistrivõistlused Olympic Skeet juuniorid – II koht

Saaremaa meistrivõistlused jahilaskmises, juuniorid – I koht

Kaspar Lest (võrkpall)

Balti matš – 4. koht

U18 Eesti karikavõistlused – 4. koht

U18 Eesti meistrivõistlused – 7. koht

Eesti noortekoondise liige

Tormi Joonatan Metsla (korvpall)

Balti matš – II koht

U14 Eesti noortekoondise liige

Eerik Oolup (kergejõustik)

Balti U18 võistkondlikud meistrivõistlused 400 m tõkkejooksus 54,54 ja 4x100m 43,86 – II koht

Eesti U18 meistrivõistlused 400 m tõkkejooksus 55,82 – II koht

Eesti täiskasvanute karikavõistlused 400 m tõkkejooksus 55,59 – II koht

Rukkilillemängud U18 110 m tõkkejooks 14,58 ja 400m tõkkejooks 58,29 I koht

Eesi U20 karikavõistlused 400 m tõkkejooksus 56,23 – II koht

Eesti noorte koondise liige

Georg Paomees (jääpurjetamine)

Juunioride MM Ice Optimist klassis – 4. koht

Euroopa meistrivõistlused Ice Optimist klassis – III koht

Eesti meistrivõistlused Ice Optimist klassis – I koht

Daniel Rüütel (jääpurjetamine, purjetamine)

MM DN klassis – 5. koht

Euroopa meistrivõistlused DN klassis – 5. koht

Ülemaailmsed Saarte mängud, meeskondlik – I koht

Ülemaailmsed Saarte mängud, individuaalne – III koht

Eesti meistrivõistlused DN klassis II koht

Silver Vahstein (purjetamine)

Eesti meistrivõistlused Laser Radial – I koht

Ülemaailmsed Saarete mängud, võistkondlik – I koht

Ülemaailmsed Saarte mängud, Laser Radial5 klassis – II koht

Tallinna Jahtklubi karikavõistlused, Laser Radial klassis – III koht

Saare maakonna meistrivõistlused – I koht

Romet Vahter (kergejõustik)

Koolide maailmameistrivõistlused, kõrgushüpe 1.92 – 10. koht

Balti U18 talvised võistkondlikud meistrivõistlused 60 m tõkkejooks 8,35 – II koht

Balti U18 talvised võistkondlikud meistrivõistlused 7-võistlus 4891p. – II koht

Eesti U18 talvised karikavõistlused 60 m tõkkejooks – I koht

Eesti U18 talvised meistrivõistlused 60 m tõkkejooks – III koht

Aasta naissportlane

Linda Kivistik (kergejõustik)

Ülemaailmsed Saarte mängud, kuulitõuge – I koht

Ülemaailmsed Saarte mängud, kettaheide – I koht

Eesti talvised meistrivõistlused kuulitõuge – II koht

Liina Kolk (purjetamine)

Euroopa meistrivõistlused RS Aero5 klassis – III koht

Euroopa meistrivõistlused naiste parim – I koht

Suurbritannia MV Aero5 klassis – III koht

Kristina Kuusk (vehklemine)

Havanna MK etapp, võistkondlik – I koht

Chengdu MK etapp, võistkondlik – II koht

Budabest MM etapp, individuaalne – 6. koht

Barcelona MK etapp, individuaalne – III koht

Split satelliitturniir, individuaalne – II koht

Eesti koondise liige

Liis Lepik (jalgpall)

Balti liiga 2019 – II koht

UFEA Womens Champions League alagrupiturniir – III koht

Eesti meistrivõistlused (FC Flora) – I koht

Eesti karikas (FC Flora) – I koht

Eesti Superkarikas – I koht

Eliisa Peit (võrkpall)

Euroopa meistrivõistlused – 23. koht

Kuulub rahvusnaiskonda

Nette Peit (võrkpall)

Euroopa meistrivõistlused – 23. koht

Kuulub rahvusnaiskonda

Getter Saar (sulgpall)

Ülemaailmsed Saarte mängud – I koht

Bulgarian International, naisteüksikmäng – II koht

Li-Ning Czech Open, naisteüksikmäng – 5. koht

Lota Sagor (judo)

Eesti MV -46 kg täiskasvanud – I koht

Saare maakonna meistrivõistlused +50kg – I koht

Liisi Vaht (Brasiilia Jiu Jitsu)

Põhjamaade meistrivõistlused – I koht

Finnish BJJOpen -64  kg – II koht

Eesti meistrivõistlused – I koht

Nogi lahtised meistrivõistlused -56,5  kg – I koht

Kärt Õunapuu (kergejõustik)

Ülemaailmsed Saarte mängud, kaugushüpe 6.19 – I koht

Balti U20 võistkondlikud meistrivõistlused, kaugushüpe 5.92 – III koht

Eesti noorte karikavõistlused, kaugushüpe 6.09 – I koht

Eesti U20 talvised meistrivõistlused, kaugushüpe – II koht

Saare maakonna meistrivõistlused, kaugushüpe ja 100 m – I koht

Meessportlane

John Kaju (purjelauasõit)

Formula Foil Baltic Cup üldarvestuses – II koht

Eesti meistrivõistlused kiirussõit, üldarvestus – I koht

Peeter Kaju (purjetamine)

Ülemaailmsed Saarte mängud, võistkondlik – I koht

Ülemaailmsed Saarte mängud, Laser Standard klassis – III koht

Tallinna Jahtklubi karikavõistlused, Laser Radial – I koht

Eesti meistrivõistlused Laser Radial klassis – II koht

Jaagup Kallas (ratsutamine)

Baborowko CCI2*-S kolmevõistlus – II koht

Sopot CCI2*-S kolmevõistlus – III koht

Ypäjä CCN2*-S kolmevõistlus – I koht

Eesti Noorhobuste Tsempionaat, kolmevõistlus, edetabeli võitja – I koht

Noorhobuste MM, Lion de Angers, kolmevõistlus – 18. koht

Raigo Kuusnõmm (kulturism)

Eesti meistrivõistlused – I koht

Karl Patrick Lauk (rattasport)

Rhones Alpes Isere Tour – I koht

GP Ville de Nogent SurvOise – 4. koht

Etoile d´Or National Cup – 6. koht

Eesti meistrivõistlused grupisõit U23 – I koht

Eesti meistrivõistlused eraldistardist U23 – I koht

Risto Lillemets (kergejõustik)

Euroopa võistkondlik meistrivõistlused kümnevõistlus 7382p. – I koht ja 19. koht

Multistars jõuproov kümnevõistluses 7707p. – 6. koht

Rahvusvaheline mitmevõistlus Aronas, kümnevõistlus 7853p. – III koht

U23 talvised Eesti meistrivõistlused seitsmevõistluses 5749p. – I koht

U23 talvised Eesti meistrivõistlused teivashüppes 4.80 – II koht

Eesti noortekoondise liige

Hindrek Pulk (võrkpall)

Credit24 Meistriliiga (Tartu Bigbank võistkonnaga) – I koht

Eesti meistrivõistlused (Tartu Bigbank võistkonnaga) – II koht

Kuulub rahvuskoondisesse

Mihkel Räim (rattasport)

Kolumbia velotuur UCI 2.1 kategooria, 3.etapp – II koht

Ülemaailmsed Saarte Mängud grupisõit – I koht

Ülemaailmsed Saarte Mängud eraldistart – I koht

Tour of Estonia UCI 2.1 kategooria/üldvõitja – I koht

Tour of Estonia/etapivõit – I koht

Kuulub rahvusmeeskonda

Timo Tammemaa (võrkpall)

Belgia meistrivõistlused – I koht

Euroopa Kuldliiga – 4. koht

Kuulub rahvusmeeskonda

Johannes Treiel (kergejõustik)

Euroopa U23 meistrivõistlused Gävles poolfinaal, 110m tõkkejooksus – 23. koht

Euroopa Mängud alagrupis, 110m tõkkejooks 14,68 – 5. koht

Balti meistrivõistlused Läti Presidendi Karikas, 110m tõkkejooks 14,31 – III koht

Eesti meistrivõistlused 110m tõkkejooks 14,28 – I koht

Gustav Sule mälestusvõistlused, 110m tõkkejooks 14,31 – I koht

Eesti noortekoondise liige

Ott Tänak (rallisport)

Autoralli MM sari – I koht

Aasta parim rallisõitja – I koht

6 etapivõitu – I koht

Tootjate arvestuses maailmas – 10. koht

Seeniorsportlane naine

Janne Järvalt (võrkpall, rannavõrkpall)

Eesti meistrivõistlused (Saaremaa naiskonnaga) – III koht

Hiiumaa 62. võrkpalliturniir (turniiri parim mängija) – I koht

Ülemaailmsed Saarte mängud, rannavõrkpall – 5.-8. koht

Ulvi Moks (kergejõustik, orienteerumine)

Eesti Seeniorspordi Spordimängud, orienteerumine M35 – II koht

Eesti Seeniorspordi Spordimängud, kuulitõuge – 4. koht

Saare maakonna meistrivõistlused orienteerumine – III koht

Tiia Müürisepp (lauatennis, lauamängud)

Eesti meistrivõistlused lauamängude mitmevõistlus segapaarismäng – I koht

Eestimaa Spordiliit Jõud meistrivõistlused lauamängude mitmevõistlus, naised – I koht

Saare maakonna meistrivõistlused lauamängude mitmevõistlus üksikmäng – I koht

Saare maakonna meistrivõistlused, paarismäng – I koht

Saare maakonna meistrivõistlused, üksikmäng – I koht

Piret Prangel (võrkpall)

Eesti meistrivõistlused (Saaremaa naiskonnaga) – III koht

Ülemaailmsed Saarte mängud – 4. koht

Helina Pärn (kergejõustik)

VI Baltic Open Masters Athletics Championship 1500 m – I koht

VI Baltic Open Masters Athletics Championship 3000 m – II koht

Eesti veteranide meistrivõistlused, 800 m ja 5000 m – I koht

Saare maakonna meistrivõistlused staadionijooks 10 000 m – I koht

JK Sarma seeriajooksud üldarvestus- I koht

Raili Rüütel

MM Albis 24 h 174,788 km, Eesti parim naine – 5. koht

Viimase ÖÖ Unistus 105 km – II koht

Aurika Vaho (koroona)

Maailmakarikaetapp Kadrinas, naispaarismäng – II koht

Eesti meistrivõistlused individuaalne – III koht

Saare maakonna meistrivõistlused segapaarismäng – I koht

Tiiu Vaiksaar (kergejõustik)

Eesti Seeniorspordi Spordimängud, paigalt kaugus – I koht

Eesti Seeniorspordi Spordimängud, odavise – I koht

Eesti Seeniorspordi Spordimängud, kettaheide – I koht

Eesti Seeniorspordi Spordimängud, kuulitõuge – I kohtt

Ane Valdna (kergejõustik)

Eestimaa Suvemängud, kaugushüpe (NV II) – II koht

Eesti Seeniorspordi Spordimängud, kaugushüpe – III koht

Eesti Seeniorspordi Spordimängud, kettaheide – II koht

Eesti Seeniorspordi Spordimängud, odavise – I koht

Meesseeniorid

Rein Kirst (lauamängud)

Eesti karikavõistlused lauamängude 4-võistlus – II koht

Eestimaa Spordiliit Jõud meistrivõistlused lauamängude mitmevõistlus, mehed – I koht

Saare maakonna meistrivõistlused, välkkabe – I koht

Saare maakonna meistrivõistlused, tavakabe – I koht

Järvamaa meistrivõistlused lauamängude mitmevõistlus – III koht

Tarmo Mändla (kergejõustik)

Eesti veteranide meistrivõistlused, poolmaraton M50 klass – I koht

Eesti veteranide meistrivõistlused, 800 m, 1500 m, 5000 m – II koht

Eestimaa Suvemängud, 800 m ja 3000 m – II koht

Eesti Kaitseliidu MV, sangpomm -73kg – I koht

Eesti Seeniorspordi Spordimängud, 800 m ja 3000 m – II koht

Arnold Nõmm (kergejõustik)

Balti veteranide meistrivõistlused, 800 m, 1500 m ja 5000 m – I koht

Eesti veteranide meistrivõistlused, 800 m, 1500 m ja 5000 m – I koht

Eesti meistrivõistlused, poolmaraton M70 klassis – II koht

Eesti Seeniorspordi Spordimängud 800m – I koht

Saaremaa kolme päeva jooks, M70 klassis – II koht

Anre Nõmme (parapurjetamine)

MM parapurjetamises 2,4 MR klassis – 8. koht

Genro Paas (kergejõustik)

Euroopa meistrivõistlused kuulitõuge, raskus- ja vasaraheide M40 klassis – I koht

Veteranide sise-maailmameistrivõistlused, kuulitõuge M35+ klassis – II koht

Veteranide sise-maailmameistrivõistlused, vasar ja raskusheide M35+ klassis – I koht

Ülemaailmsed Saarte mängud, kuulitõuge – I koht

Kent Puiestee (kergejõustik)

Eesti veteranide Spordimängud, 100 m ja kaugushüpe – I koht

Eesti veteranide meistrivõistlused, kaugushüpe – I koht

Eesti veteranide Spordimängud, kuulitõuge – II koht

Eesti veteranide meistrivõistlused, teivashüpe – I koht

Eesti koondises 100 m teatejooks – 4. koht

Jüri Suluste (rattasport)

Eesti meistrivõistlused maastikurattamaratonis SEN-4 klassis – II koht

Eesti meistrivõistlused eraldistart SEN-4 klassis – II koht

Eesti meistrivõistlused grupisõit – II koht

Eesti meistrivõistlused mitmepäevasõit – II koht

Eesti meistrivõistlused XCO kross – III koht

Neeme Truumees (purjelauasõit)

Eesti meistrivõistlused üldarvestus (3 etappi) – III koht

Neeme Virveste (laskmine)

Eesti meistrivõistlused, 60 lasku lamades, absoluut klass – III koht

Eesti meistrivõistlused, 60 lasku lamades võistkondlik absoluut klass – II koht

Saare maakonna meistrivõistlused, 60 lasku lamades – III koht

Saare maakonna meistrivõistlused, õhkrelvad 40 lasku – II koht

Kalev Õisnurm (kergejõustik)

Eesti meistrivõistlused maraton M45, parim saarlane – I koht

Eesti Seeniorspordi Spordimängud, 3000m, M45 klass – I koht

Kolme Päeva Jooks, M45 klass – I koht

Jüri Jaansoni jooks, M45 klass – I koht

Saare maakonna meistrivõistlused, staadionijooks 10 000m ja 3000 m – I koht

Võistkond

FC Kuressaare U15 tüdrukud (jalgpall)

U15 Eesti meistrivõistlused – I koht

Rahvusvaheline turniir “Summer Cup” – I koht

Saaremaa naiste jalgpalli meistrivõistlused – I koht

Eestimaa Suvemängud – I koht

Ken Torn ja Kauri Pannas (rallisport)

Euroopa meistrivõistlused ERC3 Junior sari – II koht

Eesti juuniorite parim

Nemo Tabur ja Roland Maimre (laskmine)

Ülemaailmsed Saarte mängud – I koht

Ott Kolk ja Juhan Kolk (jääpurjetamine)

Euroopa meistrivõistlused, Monotüüp-XV – 4. koht

Saaremaa maanteeratturite võistkond Ülemaailmsetel Saarte mängudel (rattasport)

Meeskondlik kriteeriumisõit – I koht

Meeskondlik grupisõit – I koht

Meeskondlik eraldistart – II koht

Ülemaailmsete Saarte mängude purjetamise meeskond (purjetamine)

Laser Radial klass – I koht

Saaremaa Spordikooli laskmismeeskond (laskmine)

Eesti meistrivõistlused, 60 lasku lamades – II koht

Saaremaa Tenniseklubi meeskond (tennis)

Eesti Klubide Karikavõistlus – I koht

Saaremaa Võrkpalliklubi meekond (võrkpall)

Eesti meistrivõistlused – III koht

2018 Eesti karikavõistlus – I koht

Credit24 Meistriliiga – II koht

Saaremaa Võrkpallinaiskond

Eesti meistrivõistluste pronksmedal

Treener

Rauno Gull

Tennisetreener

Õpilane Grete Gull Eesti noortekoondistes, Riga Open I koht, Ukraina Jr Open II koht, Oslo Open III koht, Mallorca Open III koht

Alvar Jürisson

Laskmistreener

Õpilane Peeter Jürisson treener, Euroopa MV 5. koht, Eesti MV II koht

Jaagup Kallas

Ratsutamistreener

Õpilane Luise Vevers treener, Eesti MV kolmevõistluses Eesti parim

Andres Laide

Kergejõustikutreener EKR7

Õpilased Sander Berens, Johannes Treiel, Hendrik Lillemets, Grat- Magnor Kuris ja Eerik Oolup Eesti koondistes

Riho Räim

Rattasport EKR6

Õpilane Mihkel Räim profiklubis, Steven Kalf ja Karl Patrik Lauk väliskoondistes ning võistkond ülemaailmsetel Saarte Mängudel I koht

Raili Sepp

Võrkpallitreener

Saaremaa naiskond Eesti MV III koht

Urmas Tali

Võrkpallitreener EKR6

Saaremaa Võrkpalli meeskond Eesti MV III koht, 2018 Eesti karikavõistlus I koht, Credit24 Meistriliiga II koht

Viktor Umb

Jääpurjetamistreener EKR3

Õpilane Georg Paomees MM 4. koht, Daniel Rüütel MM 5. koht, Artur Ader MM 7. koht

Peeter Vahtra

Võrkpallitreener EKR8

Saaremaa naiskond Eesti MV III koht

Reivo Vinter

Jalgpallitreener EKR3

Õpilased Kristina Teern ja Victoria Vihman noortekoondises. FC Kuressaare U15 tüdrukud Eesti meistrid

Tagasi üles