Lembit Uustulndi uus romaan jõudis koduranda

MERE USKU: Isa ja poeg Uustulndid on endale aja jooksul kasvatanud austajaskonna, keda kirjanik Ülo Tuulik võrdles suisa lahkusulistega. FOTO: Siim Metsmaa / Saarte Hääl

Saalitäis kirjandushuvilisi, kes tulid laupäeva õhtupoolikul Kuressaare teatrimajja Lembit Uustulndi uue romaani “Avameri. Kalamehe mõrsja” esitlusele, olid tunnistajaks, kuidas Ülo Tuulik avalikult möönis: tunnen ainult kadedust. 

Albert ja Lembit Uustulndi ümber on kui üks lahkusu kogudus, väga ustav kogudus, keda ühendab nii tekst kui ka muusika, ütles Tuulik. “Arvan, et inimesed, kes tulid täna sinu uue raamatu esitlusele, on seotud sama ajastuga ja tahavad sellest rohkem teada saada.”

“See oli tegelikult ka suurte kangelaste aeg. Nimetan siin ainult kolme nime: Kirovi kolhoosi esimees Oskar Kuul, Hiiu Kaluri esimees Hugo Maide ja Saare Kaluri esimees Aldur Pitk. Millised veealused mängud toimusid nende meeste vahel?” küsis Ülo Tuulik.

See oli ka aeg, mil inimesed hakkasid nõukogude elu karbi seest välja saama. Saaremaa kalamehed pääsesid Põhja-Atlandile ja Angolasse. “Nad puutusid kokku hoopis teistsuguse maailmaga ja tõid seda hõngu ka kodumaale,” meenutas Ülo Tuulik aastakümnete tagust aega.

Kirjastaja Krista Kaer tunnustab Lembit Uustulndi kui suurepärast jutuvestjat: “Ta oskab oma tegelased elavaks teha. Lugejatel on huvitav nendega kaasa minna. Lembit valdab väga hästi sõna. Need lood on ta suures osas ise läbi elanud, pealt näinud või kuulnud. See on osa meie ajaloost,” tõdes Kaer.

Igatahes näisid katkendid, mida autor ise ja üritust juhtinud Tõnis Kipper ette lugesid, seda huvi tublisti kasvatavat, sest kümned raamatusõbrad läksid laupäeval koju hea tuju ja värske teosega, milles autori pühendus või autogramm.

Millal ilmub triloogia kolmas raamat, ei osanud Lembit Uustulnd veel öelda. Küll aga andis ta teada, et on uue osa esimeste peatükkidega juba ühele poole saanud.

Tagasi üles
Back