Surmahirm pilvepiiril: võrkpallimeeskonna lennuk maandus ühe mootoriga

HIRMUS KOGEMUS: Hädamaandumise järel pöörasid lennujaama töötajad erilist tähelepanu lennuki vasakule mootorile. Alari Saar (esiplaanil) ja Alver Kivi tunnistasid, et läbielatu oli parajalt hirmus kogemus.

FOTO: Erakogu

Saaremaa võrkpallurid ja fännid said eile hommikul tunda parajat ehmatust, kui neid Hispaaniasse euromängule toimetanud lennuki üks mootor õhus seiskus ning lennuk tegi allesjäänud mootori toel hädamaandumise Bordeaux’ lennuväljal Prantsusmaal. 

Varahommikul Riiast Hispaaniasse Malagasse suundunud AirBalticu lend oli kestnud kaks ja pool tundi, kui käis pauk. Saaremaa võrkpallimeeskonna libero Alari Saare sõnul jäi seepeale kõik kummaliselt vaikseks. Sellest, kuidas stjuardessid ärevalt aknast välja kiikasid, said reisijad aru, et midagi on valesti. “Surmatunne,” kirjeldab Saar tunnet, mis teda sel hetkel valdas, “senikogematu tunne.”

Võrkpalluritega koos lennanud ajakirjanik Alver Kivile tuli kohe meelde äsja maailma vapustanud korvpallur Kobe Bryanti hukkumine kopteriõnnetuses. “Käed värisevad,” tunnistas Kivi.  

FOTO: Alver Kivi / Saarte Hääl

Meeskonna mänedžeri Hannes Sepa sõnul keegi õhus paanitsema ei hakanud: meeskond andis reisijaile käsu turvavööd kinnitada ning paarikümne minuti pärast maandus lennuks Bordeaux’ lennuväljal, kus pääste- ja kiirabiautod juba ootasid. Lennukis olijad nägid,  kuidas esmalt uurisid tehnikud ühte mootorit, seejärel viidi reisijad terminali. 

Algselt pidid sportlased jõudma keskpäevaks Malagasse, kust edasi tulnuks paaritunnine bussisõit mängupaika Almeriasse ning õhtul juba trennid. Nüüd lendas kogu plaan vastu taevast. Lehe trükkimineku ajaks olid saarlased Riiast saadetud asenduslennukiga õhku tõusmas, trennid  lükkusid Sepa sõnul tänasele. 

Saarlasest nurgaründaja Helar Jalg arvas, et viivituses pole hullu midagi. Reisijad said lennufirma kulul süüa ning õhtuks on tema sõnul lootust puhkama saada. “Ehk teeb see meid hoopis tugevamaks,” jäi Jalg positiivseks. Mänedžer Hannes Sepa sõnul on peamine, et reisijad said õnnelikult maa peale, kõik muu on tühiasi. 

Air Balticu kommunikatsioonijuht Alise Briede kinnitas, et lend Riiast Malagasse suunati eile tõepoolest tehnilistel põhjustel Bordeaux’ lennujaama Prantsusmaal. Reisijate ohutus on lennufirmale kõige olulisem, ütles Briede. “Lennu ajal andis kapten teada, et lennuki vasak mootor seiskus ootamatult,” rääkis Briede. Seepärast suunati lend lähemasse lennujaama. Alise Briede sõnul saadeti Riiast Bordeaux’sse uus lennuk, et reisijad võimalikult kiiresti nende sihtkohta toimetada.

“Air Baltic vabandab siiralt kõigi reisijate ees neile põhjustatud ebamugavuste pärast,” ütles lennufirma esindaja.

CEV Challenge Cupi kaheksandikfinaali korduskohtumine Hispaania hetke esiklubi Almeriaga peetakse täna õhtul. Saarlased vajavad edasipääsuks võitu. 

Tagasi üles