Tantsuvõistlus tõi saarele rekordarvu rahvatantsijaid

LUSTLIKUD: Saaremaa ühisgümnaasiumi tantsuansambli Öieti 9. klassi rühm. Samme sätivad (vasakult) Kristofer Tiitson, Marie Eike Rebane, Martin Kivi, Annabel Raun, Kevin Räim, Gete Kasin, Artur Medri, Kirke Medri ja Jaak Kuuseok.

FOTO: Kristina Kretova/Saarte Hääl

Tänavune Anna Raudkatsi nimeline võistutantsimine tõi nädalavahetusel Saaremaale rekordilised 28 rühma ligi viiesaja osalejaga.

Võistutantsimise peakorraldaja Eena Mark rääkis raadio Kadi saates “Keskpäev”, et rahvatants on noorte seas praegu väga popp, eriti gümnaasiumiõpilaste hulgas. Kui seitsme aasta eest üritust alustades oli osalejaid leida keeruline, siis nüüd on keeruline kõiki soovijaid ära mahutada.

Esimesel korral osales seitse rühma, kellest kolm olid Eena enda omad. “Sel korral oli nii, et seitsmele väga heale rühmale tuli ära öelda, kuna nad jäid registreerimisega hiljaks,” märkis Mark ja lisas, et tuleval aastal ilmselt nii palju rühmi enam osalema ei võeta. “Kuressaares ei ole lihtsalt nii suurt ruumi, kuhu me kõik ära mahuksime. Me võiks ju tuhat tantsijat ka vastu võtta, kui saaks. Vaatame, mis Europeade meile toob, siis tuleb ju tohutult rahvast siia,” lausus ta.

Anna Raudkatsi nimelise võistutantsimise eesmärk on jätkata noortepärast rahvatantsutraditsiooni, luua noorte otsekontakt professionaalsete tantsujuhtidega ja lähendada linnaeluga harjunud noori rahvakultuurile.

Raudkats oli Saaremaa ühisgümnaasiumiga seotud kaksteist aastat. Kõige muu hulgas töötas ta tütarlaste kehalise kasvatuse õpetajana, organiseeris ja juhendas rahvatantsurühmi. Juba esimesed tööaastad tõid temale ja ta kasvandikele kuulsust. Saaremaa ühisgümnaasiumi tantsijad tulid 1945. aastal I koolinoorte isetegevus- ja omaloominguolümpiaadil Tallinnas rahvatantsijate seas esikohale.

Grand prix – Tallinna Prantsuse Lütseumi Leesikad, gümnaasiumirühm

Gümnaasiumiaste:

  • I koht – Võru Gümnaasiumi tantsurühm Hopser
  • Parim juhendaja – kunstiline meeskond Kristiina Siig, Karel Vähi, Madli Teller (Tallinna Prantsuse Lütseumi tantsurühma Leesikad gümnaasiumirühm);
  • parima soolopaari eripreemia – Viljandi Gümnaasiumi Hebe noorte segarühm 1
  • eripreemia parima viguriga reilenderi eest – Saaremaa Ühisgümnaasiumi noorterühm Öieti

Põhikooli vanem aste (7.–9. kl):

  • parim rühm – Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi 6.–8. kl segarühm
  • eripreemia puhtaima põhisammu eest – RTA Kajakas 7.–8. kl segarühm

Põhikooli noorem aste (5.–6. kl):

  • parim rühm – rahvatantsuansambli Leigarid vanem koolirühm
Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles