MAAILM ⟩ Kuidas väike Itaalia linnake koroonaviiruse leviku pidama sai

ISOLATSIOON: Veneetsia lähedal asuv Vò linnake asub viiruse leviku keskpunktis. Veebruari lõpus alustati seal eksperimenti, mis vähemalt praeguseks on andnud häid tulemusi.

FOTO: news.sky.com

Põhja-Itaalia väikelinnas peatati koroonaviirusesse nakatumiste kasv eksperimendi abil. Vähemalt ei ole seal viimase kolme nädala vältel registreeritud uusi juhtumeid. 

Kui Vò Euganeo linnake Veneetsia lähedal sattus koroonaviiruse puhangu keskmesse, hakati seal elanikke kohe massiliselt testima. 

Linnakeses elab umbes 3400 inimest. Neile kõigile tehti kohe koroonaviiruse test, sõltumata sellest, kas neil haiguse sümptomid ilmnesid või mitte. Kelle test osutus positiivseks, see määrati kohe karmi karantiini. Samamoodi käituti ka inimestega, kes vähegi olid nakatunutega kokku puutunud.

Kümne päeva pärast testiti kõiki uuesti. Selgus, et nakatumisjuhtude arv oli kahanenud pea 90 protsendi võrra, rääkis Itaalia ja Briti ajakirjanikele Londoni Imperial College’i professor Andrea Crisanti, kes oli tegev eksperimendi juures. 

Vò Euganeos, kus 22. veebruaril registreeriti Itaalia esimene koroonaviirusesse nakatanu surmajuhtum, on praeguseks õnnestunud nakkuse levik peatada. 

„Totaalne testimine oli siin väga oluline, just see samm päästis paljude inimeste elu,” ütles ajakirjanikele väikelinna meer Guiliano Martini.

Tagasi üles
Back