Terviseamet: saadame Saaremaale meditsiinilist personali juurde

Terviseameti Põhja regionaalosakonna juhataja Ester Öpik.

FOTO: Madis Veltman

Terviseameti Põhja regionaalosakonna juht Ester Öpik tõdes täna pressikonverentsil, et Saaremaal on tänaseks juhtunud see, mida nad kõige ohtlikumaks pidasid. Südamekodu läheb täielikku karantiini.

„Kehtestasime mõned ajad tagasi üle Eesti nõude, mis keelas nii haiglate kui hooldekodude külastamise,“ rääkis Öpik. „Eile aga selgus, et hooldekodus on ulatuslik viiruse levik ja nakatunute seas lisaks hoolealustele on ka personal.“

Kokku on Saaremaa Südamekodus diagnoositud haigus 26 inimesel. Praegu on terviseameti esindajad ja ka sotsminister Tanel Kiik Saaremaal kohtumas nii tervishoiuasutuste kui Saaremaa juhtidega, et saada olukorrast selge ülevaade ja leppida kokku, mida saarel teha saab edasi.

„Praegu on selge, et kõik südamekodus positiivse diagnoosi saanud ei vaja haiglaravi,“ sõnas Öpik. Kes on vajanud, on ka hospitaliseeritud. „Eile palusime Südamekodul eraldada need isikud omavahel, kes on diagnoositud haigusega ja need, kes pole,“ rääkis Öpik, „ja teame, et täna nad viibivadki eraldi osades.“

Öpiku kinnitusel vajab Saaremaa Südamekodu täielikku karantiini ja seda koos töötajatega. „Eraldasime riiklikest tervishoiuvarudest saare hooldekodudele üle 5000 kirurgilise maski personali jaoks, sest külastuskeeluga hooldekodude puhul on ainsaks kanaliks, kuidas viirus majja pääseb, personal. Ja nende kaudu on võimalik nakatada ka hoolealuseid,“ nentis Ester Öpik.

Maskid jõudsid tema sõnul osaliselt juba varem Saaremaale, ülejäänud neist toodi kohale täna hommikul. „Saadame ka meditsiinilist ressurssi Saaremaale personali näol juurde,“ kinnitas Öpik. „Seda on vaja haiglale, aga ka mandril plaanilise ravi lõpetanud perearstikeskustest nii arste kui õdesid on võimalik suunata Saaremaale,“ kinnitas terviseameti esindaja.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles