Saaremaa vald rajab Upale kriisikodu

FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Saaremaa kriisikomisjon nõustus täna Südamekodu ettepanekuga kasutada nende Upal asuvat maja kõigi hooldekodude klientide majutamiseks, kes on koroonaviirusega nakatunud ja ei vaja haiglaravi. Samuti võttis kriisikomisjon üle Saaremaa Südamekodu majja rajatava Saaremaa kriisikodu juhtimise eriolukorra ajaks.

Komisjoni ülesandel tegeleb nüüd kõigi Saaremaa vallas asuvate hooldekodude tegevuse korraldamisega vallavalitsus. See võimaldab eriolukorras eakate eest hoolitsemisel tervikuna parimaid lahendusi. Täna sõlmisid Saaremaa vallavalitsus ja Saaremaa Südamekodu OÜ ka kirjaliku kokkuleppe.

Saaremaa kriisikomisjoni esimehe Madis Kallase sõnul on praeguses olukorras väga tähtis kiire otsustamine ja tegutsemine. „Oleme väga tänulikud Südamekodule koostöö eest, mis aitab eakate saarlaste eest kriisiolukorras võimalikult hästi hoolt kanda,“ ütles Kallas.

Madis Kallas lisas, et see on suurepärane näide kogukondlikust lähenemisest, mille puhul on esmatähtsad meie inimesed, mitte hooldekodu omandivorm. Südamekodu juhatuse liige Martin Kukk kinnitas, et Saaremaa Südamekodu annab kõik oma praegused ressursid kriisi ületamiseks valla kriisikomisjoni käsutusse.

„Täiendav abi nii Saaremaa Südamekodus kui ka teistes hooldekodudes elavate inimeste elu ja tervise kaitseks, eriti meditsiinipersonali osas, on hädavajalik,“ lisas Kukk.

Madis Kallas ja Martin Kukk kinnitasid, et nakkuse edasise leviku takistamiseks peetakse Saaremaa Südamekodusse uute inimeste viimisel ülirangelt kinni reeglist, et koroonaviiruse kandjad ja nakatumata inimesed ei tohi omavahel kokku puutuda.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles