Eliise Hoogand ja Mairo Mändla jooksid end maastikul meistriks

Saarte Hääl
Saaremaa kolme päeva jooks 2019. aastal.
Saaremaa kolme päeva jooks 2019. aastal. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Pühapäeval selgitati Kuressaare tervisepargis selle aasta maakonna meistrid maastikujooksus. Võistluse korraldas MTÜ Saaremaa Kolme Päeva Jooks. Algselt alati aprillis toimunud võidujooksmine sai seekord teoks suvises soojuses.

Aprillis on ilmad jahedamad, näiteks kolm aastat tagasi sadas naistejooksu ajal rahet.

Seekord tulid mõlemad võitjad esmakordselt maakonna meistriks maastikujooksus. Esiteks jooksid meistritiitlile naised, neid oli seitse. Võistlusmaa pikkus oli 4 km ehk 2 ringi.

Meistritiitli võitis Eliise Hoogand (Treeningpartner) ajaga 15.35,4. Eliise ületas sellega ema Krista tulemuse, kes tuli aastal 2002 hõbemedalile. Teise koha saavutas Lisett Alt (Tornimäe PK) ajaga 16.37,1 ja kolmanda koha Helina Pärn (SJK aameraaS) ajaga 16.55,4.

Naisseenioride arvestuses läks meistritiitel Helina Pärnale. Umbes 200 m enne finišit veel temaga koos jooksnud Taimi Kangur (Leisi kool) jäi meistritiitlist lõpuks 10 sek kaugusele, aeg 17.05,2. Kolmanda kohaga lõpetas Katrin Tänav (JK Sarma) 19.59,9.

Meeste võistlusdistantsi pikkus oli 6 km ehk 3 ringi. Meistritiitlit asus jahtima 15 jooksjat. Kohal olid pea kõik meie parimad, vaid Ando Õitspuu ja Janar Mai pole veel Soomest tagasi jõudnud. Esimese ringi lõpetas paraja edumaaga liidrina 2014. a meister Henek Tomson (Treeningpartner), kuid hiljem andis viimase aja vähene treenitus tunda.

Meistritiitli, esmakordse maastikujooksus, tagas endale ajaga 20.24,0 Mairo Mändla (Kivi CB Trading OÜ). Teise koha saavutas paljukordne maakonna meister maastikujooksus, väsimatu Kalev Õisnurm (SV Torutööd OÜ) ajaga 20.41,9. Henek Tomson lõpetas kolmandana ajaga 21.16,1.

Meesseenioride (vahel öeldakse nende kohta ka veteranid) arvestuses kaitses järjekordselt meistritiitlit Kalev Õisnurm. Kalev on seoses vanusega alates aastast 2010 kuulunud veteranide võistlusklassi ja alates tollest ajast on ta nüüd 11 aastat järjest võitnud maastikujooksus seenioride meistritiitli.

Teise koha saavutas Tarmo Mändla (SV Torutööd OÜ) ajaga 21.49,6. Uus nimi seenioridest medalisaajate nimistus on aga kolmanda koha saavutanud Rain Jano (JK Sarma) ajaga 22.47,9. Rain osales viimati aastal 2006, siis saavutas ta meistrivõistluste arvestuses pronksise tulemuse.

Parimaid autasustas Eesti tunnustatud jooksutreener Urmas Randma.