MAAILM ⟩ Mauno Koivisto ei soovinud Karjala tagastamist Soomele

KAUPLEMAS? Väidetavalt olevat Nõukogude Liit ja hiljem ka Venemaa 30 aastat tagasi olnud valmis tagastama Soomele alad, mis talt II maailmasõja ajal ära võeti. Sellel 1993. aastal ülesvõetud fotol on Venemaa president Boriss Jeltsin (vasakul) ja Soome president Mauno Koivisto. FOTO: iltalehti.fi

Soome välisministeeriumi endise ametniku sõnul oli meie põhjanaabritel 1980. aastate lõpus ja 1990. aastate alguses hea võimalus Karjala tagasi saada. Toonane president Mauno Koivisto ei soovinud aga seda võimalust kasutada, ehkki Venemaa riigipea Boriss Jeltsin oli läbirääkimisteks valmis, kirjutab Helsingi tabloid Iltalehti.

Tellijale Tellijale

Juba perestroika ajal alanud läbirääkimised Karjala Soomele tagastamise küsimuses said suurema hoo pärast Nõukogude Liidu lagunemist 1991. aasta lõpus. 

Soome välisministeeriumi endine ekspert, diplomaat ja politoloogiaprofessor Jukka Seppinen annab oma uues raamatus detailse ülevaate president Mauno Koivisto poliitikast. Erilise tähelepanu alla on aga võetud Karjala tagastamise küsimus. 

Tagasi üles
Back