INTERVJUU ⟩ Vello Õunpuu: üks hull roolis võib teha palju pahandust

KOKKUPUUTEID IKKA ON: Tehumardi ralli omadega saadakse Vello Õunpuu sõnul ikka igal sügisel kokku ning rallit vaatab kunagine rallimees samuti suure huviga.

FOTO: Irina Mägi/Saarte Hääle arhiiv

Endine autosportlane Vello Õunpuu on juba 30 aastat tegutsenud eraettevõtjana Rapla külje all Juuru Veski OÜ-s. Kaheksakümnendatel aga sai ta koos Aarne Timuskiga Saksa FV-s EM-il oma klassis etapivõidu ning võitis ka sotsialismimaade Sõpruse karika. Hiljuti väisas mees Kadi raadio saadet "Ulgusaarlased".

Tellijale Tellijale

Mis sind siia Rapla kanti Juurusse on toonud?

See oli juhus, et siia sattusin. Vanad võidusõidukaaslased Moskvast helistasid ja otsisid kiiret sõidumeest, kes sõidutaks Moskva härrasid, kes olid otsimas paika puhkekoha ehituseks. Tulid hommikuse lennuga ning tahtsid enne õhtust tagasisõitu praktiliselt Eestile tiiru peale teha. Nimekirjas oli 20 kohta. Eks me siis muuhulgas sattusime ka siia, kus kõik oli lagunenud, tühjaks tassitud ja vaid kivimüürid püsti ning veski ilma katuseta. Maltsapõld oli nii suur, et härrad autost ei väljunud, vaid tõmbasid plaanile risti peale. Mulle jäi koht meelde. Kui olin nendega 700 kilti ära sõitnud, viisin nad lennukile. Mõni nädal hiljem sattusin juhuslikult selle koha omanikuga rääkima, ta tegi mulle soodsa pakkumise, ostsin ära ja nüüd on varemete asemel majad.

Tagasi üles
Back