N, 9.02.2023

MAAILM ⟩ Kas noored tõesti sülitavad koroona peale?

Urmas Kiil
Kas noored tõesti sülitavad koroona peale?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
KAS EKSLIK ARUSAAM? Viimasel ajal on sagenenud süüdistused noorte aadressil, et nad käituvad hoolimatult ja on koroonaviiruse peamised levitajad. Sotsioloogiline uurimus näitas aga, et see ei pea kaugeltki paika. Samas tuleb arvesse võtta, et uurimus toetus vaid noorte küsitlemisele. Kas nende vastused olid ka siirad ja ausad, on juba eraldi küsimus.
KAS EKSLIK ARUSAAM? Viimasel ajal on sagenenud süüdistused noorte aadressil, et nad käituvad hoolimatult ja on koroonaviiruse peamised levitajad. Sotsioloogiline uurimus näitas aga, et see ei pea kaugeltki paika. Samas tuleb arvesse võtta, et uurimus toetus vaid noorte küsitlemisele. Kas nende vastused olid ka siirad ja ausad, on juba eraldi küsimus. Foto: DW.de

Viimasel ajal on maailma ajakirjanduses üha sagedamini ilmunud artikleid, milles püütakse tõestada, et koroonaepideemiale vaatamata huvituvad noored vaid lõbutsemisest ega mõtle sugugi tervisele. Kas see vastab ka tõele? 

Üldse mitte. Seda näitas saksa teadlaste hiljutine uuring. Nüüd süüdistavad sotsioloogid  ajakirjandust noortest negatiivse kuvandi loomises. 

Kui koroonaviirusesse nakatunute arv suve lõpus ja sügise alguses taas kasvama hakkas, pööras ajakirjandus enam tähelepanu noortele inimestele. Osaliselt oli selle põhjuseks fakt, et erinevalt pandeemia esimesest lainest, mil viirus levis peamiselt eakamate seas, kasvas nüüd nakatunute arv väga kiiresti just noorte hulgas.

Märksõnad
Tagasi üles