N, 8.06.2023

Endel Püüa baasideraamat on üks Muuseumiroti nominentidest

Mehis Tulk
, toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Endel Püüa “Saarlased nõukogude sõjaväebaasidel jalus” 1939-1941.
Endel Püüa “Saarlased nõukogude sõjaväebaasidel jalus” 1939-1941. Foto: rahvaraamat.ee

Eile avalikuks tehtud Eesti muuseumide aastaauhindade nominentide hulgas on ka Endel Püüa tänavu ilmunud raamat “Saarlased Nõukogude sõjaväebaasidel jalus”.

Saaremaa muuseumi toimetiste sarjas ilmunud teos kandideerib Muuseumirotile teadustrükiste kategoorias. Konkurentideks on Eesti ajaloomuuseumi raamat “Sõjaeelse Kaitseliidu hiilgeaeg ja häving Läänemaal” ja Eesti sõjamuuseumi – kindral Laidoneri muuseumi teos “Eesti Vabadussõja ajalugu I ja II”.

Endel Püüa ütles, et nominatsioon on kindlasti meeldiv tunnustus mahuka arhiivitöö ja kümnete inimestega suhtlemise eest. “Raamat on peaaegu läbi müüdud. Kannatanuid oli palju ja nende omakseid ning järeltulijaid asi huvitab,” tõdes ta. Praegu on Püüa pühendunud Saaremaa muuseumi ajaloo uurimisele perioodil 1940 kuni praeguse sihtasutuse moodustamiseni.

Muuseumiauhindade konkursile esitati ühtekokku 96 taotlust. Võitjad kuulutatakse välja 2021. aasta juunis Eesti muuseumide aastaauhindade galal, millele eelneb traditsiooniline konverents. Ürituse korraldab Saaremaa muuseum.

Eesti muuseumide aastaauhindu annavad välja kultuuriministeeriumi muuseuminõukogu ning Eesti muuseumiühing koostöös kultuuriministeeriumi, Eesti Kultuurkapitali ja muinsuskaitseametiga.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles