T, 30.05.2023

Arktika reisi kapten on Priit Kuusk

Raul Vinni
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Aasta lõpul tähistas Priit Kuuse juhitav Saaremaa Merispordi Selts sünnipäeva ja vallavalitsuse hoonele heisati sel puhul seltsi lipp.
Aasta lõpul tähistas Priit Kuuse juhitav Saaremaa Merispordi Selts sünnipäeva ja vallavalitsuse hoonele heisati sel puhul seltsi lipp. Foto: Maanus Masing

Jahtlaeva Admiral Bellingshausen Arktika ekspeditsiooni kapteniks sai Saaremaa Merispordi Seltsi kommodoor jahtkapten Priit Kuusk. 

Ekspeditsioonilaeva reederid otsustasid Priit Kuuse kasuks, kuna mees osales mehaanikuna suurema osa Antarktika ekspeditsioonist ning on juhtinud laeva uuendamistöid. “Priit tunneb meie laeva paremini kui keegi teine maailmas,” ütles ekspeditsiooni juht Tiit Pruuli.

Loodeväilas tuleb Kuusele jääkaptenina loodetavasti appi kapten Indrek Kivi, kes septembri algul lõpetab töö Kanada Arktikas jäämurdjal Botnica ja lendab siis Alaskale, kus astub Admiral Bellingshauseni pardale. Kivi oli Admiral Bellingshauseni kapten Antarktika ekspeditsiooni kulminatsioonil Lõuna-Ameerikast Antarktikasse ja tagasi. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles