Raul Vinni
, ajakirjanik
Risto Lillemets.
Risto Lillemets. Foto: ANDREJ ISAKOVIC/AFP/Scanpix

Saarlane Risto Lillemets lõpetas Poolas Torunis toimunud sisekergejõustiku EM-il seitsmevõistluse 6055 punktiga, mis andis talle viienda koha.

“Olen väga rahul,” kommenteeris Lillemets, kes esimesel võistluspäeval kurtis väsimust ja ebakindlust, kuid teisel päeval oli hoos. “Aga siiski, esimene tiitlivõistlus ja viies koht – see on üle mõistuse hea,” ütles treener Andres Laide kasvandik.

60 meetri jooksu aeg oli Lillemetsal 7,04, kaugushüppe tulemus 7.28, kuulitõukes 14.50 ja kõrgushüppes 2.07. 60 meetri tõkkejooksus sai Lillemets kirja aja 8,09, teivashüppes ületas 5 meetrit ning neljandalt kohalt 1000 m jooksule läinud, lõpetas viimase ala ajaga 2.43,21. Isiklikule rekordile jäi Risto Lillemets alla 34 punktiga. Medal jäi 77 punkti kaugusele.