T, 30.05.2023

Ken Torni ja Kauri Pannase Poola EM-ralli laupäeva rikkusid tehnilised probleemid

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Ken Torn ja Kauri Pannas.
Ken Torn ja Kauri Pannas. Foto: Alfonsas Rakauskas

Euroopa autoralli meistrivõistluste MM-hooaeg sai Poolas reede õhtul alguse 2,5 km pikkuse publikukatsega. Valitsevad ERC3 ja ERC3 Junior klasside meistrid Ken Torn ja Kauri Pannas alustasid võistlust heas tempos ja said kirja ERC Junior klassi parima aja.

Poola EM-ralli jätkus laupäeval seitsme kiiruskatsega. Kui avakatsel eestlastel probleeme polnud, siis reede esimesel katsel suri Torn - Pannase Ford Fiesta Rally3 auto kolmel korral välja ja kuigi järgmise katse eel vahetas Torn autol aju, siis probleemid jätkusid ka järgneval katsel. Kahe katsega olid Torn - Pannas tehniliste probleemide tõttu kahjuks konkurentidele ära andnud ligi viis minutit, mis tähendas, et ralli üldarvestuses ja klassivõidu püüdmise võimalused olid läinud enne, kui need alatagi jõudsid.

Tänu Ken Torni mehaaniku oskustele saadi neljandaks katseks auto taas sõidukorda ning kohe tuli ka ERC Junior katsevõit ning päeva üks parimaid absoluudi katseaegasid (21), mis tähendas, et seljataha jäi palju R5 autosid. Seitsmendal katsel pidid eestlased konkurendi tee blokeerimise tõttu peatuma ning said kirja nominaalaja.

Ligi 130 katsekilomeetri pikkuse päeva lõpetas juba reede õhtul sõidetud 2,5 km pikkune publikukatse. Torn - Pannasele päeva viimaselt katselt absoluudi 19.aeg.

Hoolimata probleemidest on uus Ford Fiesta Rally3 auto end näidanud väga heast küljest ja katsetel, kus eestlased on saanud probleemideta sõita on kaotust kiirematele R5 autodele olnud umbes 2 sekundit kilomeetri peale.

Ken Torn: "Tegelikult olid ägedad ja kiired katsed ja usun, et kõik katsed mida hooga sõita saime, tegime hästi ja sama plaan on ka homseks."

Kauri Pannas: "Kuigi meil oli terve päev sekeldusi ja saime täiega sõita vaid kolm kiiruskatset, oleme siiski väga rahul, sest hoog on olemas ja näen, et arenemisruumi on. Mind on see auto väga üllatanud. M-Sport on sellega täpselt naelapea pihta löönud, väga nauditav."

Kaheksa sõidetud kiiruskatse järel hoiavad Ken Torn - Kauri Pannas absoluudi 32. kohta.

Pühapäeval sõidetakse Poola EM-rallil kuus katset, mille jooksul läbitakse 69,64 katsekilomeetrit.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles