K, 5.10.2022

MAAILM ⟩ Tokyo olümpia: Lõuna-Korea telekanal palus vabandust kohatute kujundite pärast

Urmas Kiil
Tokyo olümpia: Lõuna-Korea telekanal palus vabandust kohatute kujundite pärast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
SKANDAALNE ISELOOMUSTUS: Lõuna-Korea telekanali MBC töötajad püüdsid vaatajatele olümpiamängudel osalevate riikide kohta anda ka täiendavat teavet. See hästi mõeldud ettevõtmine tekitas aga paraja skandaali. Fotol telekanali pilt, kui staadionile sisenesid Ukraina ja Rootsi (foto teksti sees) võistkonnad.
SKANDAALNE ISELOOMUSTUS: Lõuna-Korea telekanali MBC töötajad püüdsid vaatajatele olümpiamängudel osalevate riikide kohta anda ka täiendavat teavet. See hästi mõeldud ettevõtmine tekitas aga paraja skandaali. Fotol telekanali pilt, kui staadionile sisenesid Ukraina ja Rootsi (foto teksti sees) võistkonnad. Foto: bbc.com

Pitsa kui Itaalia sümbol, Dracula kui Rumeenia kehastus, Tšornobõl kui Ukraina visiitkaart. Just selliste kujunditega iseloomustas Lõuna-Korea telekanal olümpiavõistkondi, kui need Tokyo olümpiamängude avatseremoonial staadionile marssisid.

Järgnenud nördimuskirjade laviin sundis Lõuna-Korea telekanalit MBC (Munhwa Broadcasting Company) vabandama. Televaatajate pahameele põhjustas mitmete olümpiamängudel osalevate riikide solvamine ja pealiskaudne tutvustus.

Avatseremoonia otseülekande ajal ilmus iga võistkonna staadionile tulekul ekraanile väike infotahvel. Telejaama ajakirjanike arvates pidi see iseloomustama riiki, mida võistkond esindas. Nii näiteks iseloomustasid sushi, pitsa ja fileeritud lõhe vastavalt siis Jaapanit, Itaaliat ja Norrat.

Märksõnad
Tagasi üles