Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

MAAILM ⟩ Kuum vaidlus Rootsi sõjaväelaste ja vikerkaarelipu üle

"KAITSET VÄÄRIV LIPP": Reklaam vikerkaarelippu ülistavate sõjaväelastega ilmus 1. augustil Svenska Dagbladeti esiküljel. Tellijaks olevat Rootsi kaitsevägi. Kaitseväe juhid väidavad, et nende ülesanne on kaitsta iga inimese õigust elada nii, nagu ta seda soovib. FOTO: twitter

Augustikuu esimesel päeval ilmus Rootsi ühe juhtiva päevalehe Svenska Dagbladet esiküljel foto, mis on teispool Läänemerd teravad vaidlused esile kutsunud. Palju kära ja tüli tekitanud fotol poseerib neli Rootsi kuningliku armee sõdurit, kellest üks on kõrgele üles tõstnud hiiglasuure vikerkaarelipu.

Tellijale Tellijale

Rootsimaa pealinnas on kogu käesolev nädal möödunud nn uhkusepeo ehk pride-festivali tähe all. Võib oletada, et skandaalse foto avaldamine Svenska Dagbladeti esiküljel oli häälestatud just sellele sündmusele. On ju vikerkaarelipp tänapäeva maailmas paljudes riikides tuntud kui LGBT ehk seksuaalvähemuste sümbol.

Praeguseks on selgunud, et tegemist oli reklaamiga, mille tellis Rootsi sõjaväe juhtkond. Sõjaväelaste säärase üpriski eriskummalise ettevõtmise eesmärk oli näidata avalikkusele, kuivõrd tolerantsed nad on. Fotol on ju selgelt näha, kuidas sõdurid vikerkaarelipu üle uhkust tunnevad.

Tagasi üles
Back