Kaur Vesberg võitis purjetamise Eesti karikasarja

Raul Vinni
, ajakirjanik
VÕITJA: Kaur Vesbergi (EST 194) Eesti karikavõit näitab, et Saaremaa noorte purjetamises on järelkasv olemas. Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Nädalavahetusel Pärnus sõidetud Sügisregati hõbemedal Optimist-klassis tagas Saaremaa merispordi seltsi noorele purjetajale Kaur Vesbergile kogu suve kestnud Garmin Eesti karikasarja üldvõidu.

Tuulevaikuse ja udu tõttu kolmel päeval vaid nelja sõiduga peetud võistlusel tõi saarlastele regativõidu Rico Robert Alliksoon klassis Laser 4,7. Kaur Vesberg (U16 vanuseklass) sai Optimist-klassis üldarvestuses hõbeda.

Optimist-klassis, kuid U16 tüdrukute arvestuses tuli Trinette Välisson regatil kolmandale kohale ning U12 võistluskategoorias saavutas kolmanda koha kogu võistluse pesamuna Robert Matt.

Kokku oli SMS-i võistkonnas Pärnus veel 15 noorpurjetajat.