Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Pandora paberid: leke paljastas maailma liidrite rikkused

PEIDETUD VARA: Levivad kuuldused, et Svetlana Krivonogihh oli kunagi president Putini armuke ja sünnitas talle 2003. aastal tütre. Praegu omab naine kinnisvara nii Lõuna-Prantsusmaal kui ka Peterburis. FOTO: dailymail.co.uk

Sadade maailma liidrite, poliitikute ja miljardäride ning muud masti ärimeeste salajased tehingud ja avalikkuse eest varjatud varad tulid avalikuks tänu ajaloo suurimale finantsdokumentide lekkele. Uus maksuparadiise puudutav aruanne sai nimetuse Pandora paberid (Pandora Papers).

Tellijale Tellijale

BBC veebilehel ilmunud loos antakse teada, et Rahvusvahelise Uurivate Ajakirjanike Konsortsiumi (ICIJ) eestvedamisel analüüsis enam kui 650 ajakirjanikku miljoneid faile, milles figureerivad umbes kolmkümmend praegust või endist kõrget valitsusjuhti ja riigipead ning enam kui 300 kõrgetasemelist poliitikut.

On dokumente, mis seovad näiteks Venemaa presidenti Vladimir Putinit salajase varaga Monacos või annavad teada, et Tšehhi peaminister, magnaat ja ettevõtja Andrej Babiš ei deklareerinud maksuparadiisis asuvat kompaniid (ingl k offshore company), mille omandis on kaks luksuslikku villat Lõuna-Prantsusmaal. Neil päevil toimuvad Tšehhis üldvalimised. Seega peaks varsti selguma, kas Pandora paberid nende tulemusi ka mõjutasid.

Tagasi üles
Back