N, 29.09.2022

Lagunev Laidunina tuletorn vajab kiiret remonti

Mehis Tulk
, toimetaja
Lagunev Laidunina tuletorn vajab kiiret remonti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
EGA LAMMAS POLE LOLL: Saarte Hääle ajakirjanikele räägiti paar aastat tagasi, et lambad kippusid mööda treppi torni ronima ja kukkusid teinekord alla surnuks.
EGA LAMMAS POLE LOLL: Saarte Hääle ajakirjanikele räägiti paar aastat tagasi, et lambad kippusid mööda treppi torni ronima ja kukkusid teinekord alla surnuks. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Laidunina Tuletorni Ühing plaanib muinsuskaitseameti ja Saaremaa valla abiga tuletorni avariiremonti ning sulgeda hoone ukse- ja aknaavad.

Üle 50 000 euro maksvate tööde rahastamiseks on ühing esitanud rahataotluse muinsuskaitseametile, selle tulemused peaksid selguma tuleva aasta esimeses pooles. Omaosaluse katteks küsib ühing Saaremaa vallalt 4010 eurot.

Ühingu esindaja Tõnis Tamme ütles Saarte Häälele, et 2003. aastal asutatud MTÜ on endise tuletorni ümbrust koristanud, korrastanud keldri, torni tipust on demonteeritud varisemisohtlikuks muutunud laternakupli alune betoonalusel terasest korrus ja edasise lagunemise peatamiseks paigaldatud ajutine varikatus.

Märksõnad
Tagasi üles