P, 7.08.2022

RETROTOIT ⟩ Lumepallisupp – nii õhuline ja kerge

Monika Metsmaa
, Toimetaja
Lumepallisupp – nii õhuline ja kerge
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
POTI VALGE VAHUMÜTS: Munavalgevahul tuleb piimas pisut aega keeda lasta ja seejärel vahukuhjakesed ümber pöörata, õpetab Krista Rebel.
POTI VALGE VAHUMÜTS: Munavalgevahul tuleb piimas pisut aega keeda lasta ja seejärel vahukuhjakesed ümber pöörata, õpetab Krista Rebel. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Viie lapse ema ja kolmeteistkümne vanaema Krista Rebel leiab, et üks mõnusamaid magustoite on lumepallisupp. Sama paistab arvavat ka aastane tütretütar Roosi, kes õhulisi munavalgepilvekesi isukalt suhu pistab.

Nõukaajal oli lumepallisupp populaarne magustoit, mida paljud emad-vanaemad kodus valmistasid ja mida vahel ka (kooli-)sööklas pakuti. Tänapäeval, mil magusavalik silme eest kirjuks võtab, on lumepallisupp nagu paljud teisedki klassikalised magustoidud unustuse hõlma vajumas. Õnneks mitte kõikjal.

Kuressaarlase Krista Rebeli jaoks on see munast ja piimast valmistatud dessert üks lemmikuid, mille tegemise ta oma tädilt saadud õpetuse järgi ikka ja jälle ette võtab. Nii ka sel teisipäevasel sügishommikul oma päikest täis köögis.

Märksõnad
Tagasi üles