Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Covid-eksperiment: kuidas õnnestus Rootsil range karantiinita toime tulla?

ILMA SUNNITA: Maailmas peetakse Rootsi koroonapoliitikat unikaalseks, sest valitsus jagas elanikele vaid soovitusi, kuidas käituda, ilma et oleks kasutusele võetud riigi käsutuses olevaid sunnivahendeid. Pilt on tehtud möödunud aasta kevadel Stockholmis, kui suur osa Euroopast oli sisuliselt lukus. FOTO: euronews.com

Möödunud aasta märtsis, kui Euroopa riigid üksteise järel kehtestasid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks karme piiranguid, otsustas Rootsi võitluses pandeemiaga teistsugust strateegiat kasutada.

Tellijale Tellijale

Et vähendada tööstuse seiskumisest ja teenindussfääri sulgemisest tulenevat kahju, otsustati Stockholmis teha panus hoopiski karjaimmuunsuse tekitamisele. Seepärast olid seal kehtestatud piirangud naabermaadega võrreldes märksa pehmemad ja omasid eranditult vaid soovituslikku iseloomu.

Võtame näiteks 2020. aasta kevade. Kui pea kogu Euroopas oli inimestel kodust väljumine ilma mõjuva põhjuseta keelatud, siis Rootsis võis avalikes kohtades koguneda kuni 50 inimest. Alles talve lähenedes vähendati seda arvu kaheksa inimeseni, kuid ka see piirang kehtis lühiajaliselt.

Tagasi üles
Back