Saaremaa uued rohelised ettevõtlusideed saavad mentoritelt tuge

Saarte Hääl
Copy
Edukontori tegevjuht Kristel Oinberg-Kelder
Edukontori tegevjuht Kristel Oinberg-Kelder Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Veebruaris käivitub Saaremaal arenguprogramm alustavatele- ja iduettevõtjatele. Avaüritusele koos häkatoniga 18. veebruaril on oodatud kõik, kel huvi ettevõtluse vastu ning häid mõtteid, kuidas elu meie kodusaarel saaks loodussõbralikult toimida.

Programmi eesmärgiks on leida uuenduslikke ideid rohemajanduse valdkonnas. Eelkiirendi programmist on oodatud osa võtma alustavad- ning võimalikud tulevased iduettevõtjad, aga ka juba tegutsevad (idu)ettevõtted, kes vajavad idee arendamisel tuge.

18. veebruari häkatonil luuakse ühe päeva jooksul intensiivselt uusi rohemajanduse ideid transpordi, taastuvenergeetika, põllumajanduse ja metsanduse valdkonnast.

Osaleda võib nii oma idee ja meeskonnaga, aga nende puudumisel saab ka kohapeal ideede genereerimisele kaasa aidata ning päris uue tiimi kokku panna.

Avaürituse tulemusena valitakse välja meeskonnad, kes hakkavad oma ideed mentorite toel arenguprogrammis süviti edasi arendama.

Kolmele parimale programmi läbinud meeskonnale on välja pandud rahalised auhinnad motiveerimaks valdkonna ja ideega edasi tegelema.

Häkatonipäeva esimeses pooles saavad osalejad ammutada inspiratsiooni edukate roheettevõtete lugudest.

Oma kogemusi jagavad kasemahlatootja Öselstuff, elektri tarbimisinfot ja pilvepõhiseid lahendusi pakkuv Fusebox ja elektriautode laadimisvõrgustikku pakkuv Eleport.

Lisaks räägib nutika ja rohelise saare võimalustest seoses roheinnovatsiooni ja rohepöördega Ragmar Saksing, TalTechi Rohetehnoloogia klastri juht.

“Häkatoni formaati on Saaremaal proovitud varemgi, aga osalejad on selle järgselt oma ideedega justkui üksi jäänud. Uue arenguprogrammi raames tekib võimalus ideed valdkonna asjatundjate kaasabil edasi arendada ja oluliselt detailsemaks viimistleda.

See omakorda võimaldab ideega suurematesse ja miks mitte ka rahvusvahelistesse kiirenditesse edasi minna, või hakata ideed ellu viima ja vajadusel investoreid otsima” selgitab Kuressaare Edukontori tegevjuht Kristel Oinberg-Kelder.

Programmi läbi viimist koordineeriva agentuuri Baltic Innovation Agency finantseerimisteenuste valdkonna juhi Kadri Uusi sõnul võivad kiirendi valdkonnad esmapilgul näida keerulisena, kuid lähemalt mõeldes on võimalik läbi nende väga igapäevastele murekohtadele lahendusi otsida.

“Häkatonil osalejatele pakume ka korraldajate poolt välja hulga väljakutseid, millele programmi raames omalt poolt lahendus välja töötada.

Näiteks kohaliku tooraine väärindamine, uuenduslike jagatud transpordilahenduste arendamine, põllumajandusjääkide ümbertöötlemine ja uutes valdkondades kasutuselevõtt jne.” loetleb Kadri Uus.

Eesti Taastuvenergia Koja juht Mihkel Annus lisab, et tänapäevane ettevõtlus on aina enam jätkusuutlikkusele orienteeritud: „Kiiresti muutuvas ja loodushoidu üha rohkem oluliseks pidavas maailmas on lugematu arv võimalusi toodete ja teenuste innovatsiooniks.

Seda ilmestavad ka mitmed Eestist alguse saanud rohetehnoloogia ja energeetika valdkonna ettevõtted, kellest osa 18. veebruari avaüritusel oma kogemusi jagavad.“

Programmi viivad läbi MTÜ Kuressaare Edukontor, OÜ Baltic Innovation Agency, MTÜ Eesti Taastuvenergia Koda ning OÜ Buildit Green. Rahastada aitavad Keskkonnainvesteeringute Keskus, Keskkonnaministeerium ja Saaremaa vald.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles