E, 5.12.2022

TERVIS ⟩ Teetanust ja puukentsefaliiti saab vältida ehk Need muud vaktsiinid

Vaata täiskasvanute soovituslikku vaktsineerimiskava
Monika Metsmaa
, Toimetaja
Teetanust ja puukentsefaliiti saab vältida ehk Need muud vaktsiinid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
TARGEM ON ENNETADA: Leidub terve hulk tõbesid, mida on tänu vaktsiinidele võimalik ära hoida. Patsiendile teeb kaitsesüsti Kuressaare perearstikeskuse pereõde Liisa Lepp.
TARGEM ON ENNETADA: Leidub terve hulk tõbesid, mida on tänu vaktsiinidele võimalik ära hoida. Patsiendile teeb kaitsesüsti Kuressaare perearstikeskuse pereõde Liisa Lepp. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Ei möödu päevagi, kui meedias või inimeste endi vahel poleks juttu koroonaviiruse vastu vaktsineerimisest ja tõhustusdoosidest. Muude vaktsiinide teema on aga sootuks tahaplaanile jäänud, revaktsineerimisest rääkimata. Ometi tasub lasta end mõnede tõbede vältimiseks uuesti pookida ka täiskasvanuil.

Täiskasvanud inimene puutub iga päev kokku väga paljude haigusetekitajatega. Leidub aga terve hulk tõbesid, mida on tänu vaktsiinidele võimalik ära hoida – gripist ja puukentsefaliidist teetanuse ja emakakaelavähini.

Ohtlike haiguste vastu kaitsvatest süstidest suurema osa saab inimene juba lapseeas – oma vanemate nõusolekul muidugi. Ometi leidub ka selliseid haigusi, mille vastast kaitset tuleks elu jooksul või teatud perioodi järel uuendada.

Märksõnad
Tagasi üles