N, 9.02.2023

MAAILM ⟩ Kas sõja lõpp või tühi lootus?

Urmas Kiil
Kas sõja lõpp või tühi lootus?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
SURUVAD KÄTT: Ukraina ja Venemaa rahuläbirääkimised käivitusid juba veebruari lõpus. Seni pole vastastikustest tervitustest kaugemale jõutud. Samas jätkub aga aktiivne sõjategevus. See pilt delegatsioonide kohtumisest on tehtud 7. märtsil Valgevenes Brestis. Väikesel pildil sõjapurustused Kiievis.
SURUVAD KÄTT: Ukraina ja Venemaa rahuläbirääkimised käivitusid juba veebruari lõpus. Seni pole vastastikustest tervitustest kaugemale jõutud. Samas jätkub aga aktiivne sõjategevus. See pilt delegatsioonide kohtumisest on tehtud 7. märtsil Valgevenes Brestis. Väikesel pildil sõjapurustused Kiievis. Foto: aljazeera.com

Ukrainas käib verine sõda. Samas peavad aga Kiiev ja Moskva läbirääkimisi selle lõpetamiseks. Kas kompromiss on võimalik ja millistel tingimustel? Deutsche Welle (DW) telesaates küsitletud ekspertide arvamused läksid ses küsimuses lahku.

Kohutav on, et enam kui kuu aega kestnud sõda on muutumas justkui igapäevarutiiniks. Ajakirjandus pajatab lahingutest, pommitamistest, surmadest ja purustustest. Samas ilmuvad aeg-ajalt teated läbirääkimistest Kiievi ja Moskva vahel. Pärast paari tête-à-tête kohtumist toimuvad need nüüd peamiselt videokonverentsidena. Tulemusi ei mingeid. Vähemalt seni.

Varem kõlasid Moskvast nõudmised, et Kiiev tunnustaks Krimmi annekteerimist ja nn Donetski ja Luganski Rahvavabariikide sõltumatust. Ukraina poole pealt on aga president Volodõmõr Zelenskõi rääkinud vaid valmisolekust loobuda NATO-ga liitumise kavatsusest. Kahe presidendi kohtumisest on Moskva seni kategooriliselt keeldunud, ehkki Kiiev on sellise ettepaneku juba ammu teinud.

Märksõnad
Tagasi üles