R, 27.01.2023

MAAILM ⟩ Ukraina sõda kisub Saksamaal tüli üles

Urmas Kiil
Ukraina sõda kisub Saksamaal tüli üles
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tulevane Venemaa president ei pruugi olla Ukraina-sõbralikum, kui on seda praegune.
Tulevane Venemaa president ei pruugi olla Ukraina-sõbralikum, kui on seda praegune. Foto: Euractiv.com, Thenationaldesk.com

Pühapäeval toimusid mitmes Saksa linnas meeleavaldused ühelt poolt Venemaa ja teisalt Ukraina toetuseks. Saksa lehtedes kirjutati, et Maini-äärses Frankfurtis ei soostunud kohalikud võimud venemeelse autokonvoi korraldamisega, luba anti vaid tavalise meeleavalduse läbiviimiseks. Sellele seisid aga vastu tulihingelised Ukraina toetajad.

“Putin on sõjakurjategija!” karjusid venemeelse demonstratsiooni vastased Frankfurtis. Deutsche Welle veebilehel ilmunud reportaažis anti aga teada, et venemeelsed rõkkasid vastuseks tuntud rokkari Sergei Šnurovi äsjavalminud laulu “Hüvasti, eliit!” (“Прощай Элита!”) 2. salmi algussõnadega Пшёл ты нах..!”.

(Selgituseks nii palju, et kõnealune laul ilmus umbes kuu aega tagasi ja selles käsitletakse vene emigrantide elu välismaal Ukraina sõja ajal. Laulus võrdleb näiteks Berliinis elav venelane enda ja oma rahvuskaaslaste praegust olukorda juutide olukorraga 1940. aasta Saksamaal.)

Märksõnad
Tagasi üles