R, 27.01.2023

Kevadise aeropildistamise tulemus ⟩ Heida pilk Kuressaarele linnulennult

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Heida pilk Kuressaarele linnulennult
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Maa-amet

Maa-ameti kiirortofoto teenus võimaldab kõigil huvilistel kevadise aeropildistamise ortofotosid näha juba mõne aja pärast peale ülelende. Juba praegu saab vaadata esmaseid ortofotosid ka näiteks Kuressaarest.

Kiirortofotode puhul on tegemist osaliselt automatiseeritud protsessiga, mis võimaldavad kiiret ülevaadet huvipakkuvas piirkonnas muutuste tuvastamiseks. Segaduse vältimiseks on kiirortofotode kasutamisel kohustuslik ära märkida nende päritolu ja väljavõtte tegemise aeg. Ametlikud ortofotod lisanduvad Maa-ameti geoportaali alates suve esimesest poolest järk-järgult.

Igal aastal lendab Maa-ameti lennuk üle enam kui poolest Eestimaast. Tänavu kevadel katab Maa-amet aerofotodega riigi põhjapoolse osa koos väikesaartega Hiiumaast Narvani ning lõunasuunal Lihula-Vändra-Põltsamaa-Kallaste jooneni.

Idapoolne ala pildistatakse enne puude lehtimist ja läänepoolne ala juba lehes puudega. Samuti pildistatakse tiheasustusega linnu ja asulaid. Aeromõõdistuslendudega kogutakse riigile olulisi andmeid, mis võimaldavad ajakohastada Eesti topograafilisi kaarte ning ruumiandmete registrites ja kaarditeenustes sisalduvat teavet.

Uudista fotosid lähemalt SIIT.

Märksõnad
Tagasi üles