R, 27.01.2023

GOTT+ Saksamaa katoliiklikud noored võtsid Jumalalt soo

Urmas Kiil
GOTT+ Saksamaa katoliiklikud noored võtsid Jumalalt soo
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
JUMAL ON MITMEKESISEM: Saksamaa noored katoliiklased peavad õigeks kasutada sõna “Jumal” asemel hoopiski sõna “Jumal+”. Sellega püüavad nad rõhutada Jumala mitmekesisust, mis aitab ära hoida diskrimineerimist. Läbi ajaloo on ju Kõigeväelist miskipärast kujutatud lopsaka habemega vanamehena. XXI sajandi kontekstis olevat säärane arusaam kohatu.
JUMAL ON MITMEKESISEM: Saksamaa noored katoliiklased peavad õigeks kasutada sõna “Jumal” asemel hoopiski sõna “Jumal+”. Sellega püüavad nad rõhutada Jumala mitmekesisust, mis aitab ära hoida diskrimineerimist. Läbi ajaloo on ju Kõigeväelist miskipärast kujutatud lopsaka habemega vanamehena. XXI sajandi kontekstis olevat säärane arusaam kohatu. Foto: Mainpost.de

Läbi ajaloo on tavaks olnud pidada Jumalat meesterahvaks. Nüüd otsustasid Saksamaa Katoliikliku Noorteühenduse liikmed võtta kasutusele määrangu Jumal+. Saksa ajakirjanduses ja sotsiaalvõrgustikes on säärane otsus esile kutsunud vastakaid seisukohti.

Kas Jumal on suure habemega vanamees? Vähemalt on teda niimoodi sageli kujutatud kunstis ja ka küsitlused näitavad, et umbes selline ettekujutus Kõigeväelisest valitseb paljude usklike teadvuses.

Saksamaa Katoliiklik Noorteühendus KjG soovib aga säärase stereotüübi kasutamise lõpetada. Et inimesed enam ei samastaks Jumalat vaid meessooga, otsustasid ühenduse liikmed edaspidi kasutada terminit Jumal+ (Gott+). Mida see tähendab?

Märksõnad
Tagasi üles