T, 6.12.2022

MAAILM ⟩ Liz Truss soovib saada uueks Raudseks Leediks

Urmas Kiil
Liz Truss soovib saada uueks Raudseks Leediks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
AUSTAJA JA TEMA IIDOL: Briti uue peaministri suur eeskuju on legendaarne Margaret Thatcher. Ta püüab isegi sarnaselt riietuda.
AUSTAJA JA TEMA IIDOL: Briti uue peaministri suur eeskuju on legendaarne Margaret Thatcher. Ta püüab isegi sarnaselt riietuda. Foto: news.sky.com

Üks prognoos on täitunud – Suurbritannia uueks peaministriks sai Liz Truss. Prantsuse ajalehe Le Figaro lugejad reageerisid sellele uudisele üpriski filosoofiliselt – nende arvates ei saa udusel Albionil pärast Boris Johnsoni lahkumist midagi enam halvemaks minna.

Le Figaro kirjutab, et Briti konservatiivide uut liidrit võrreldakse sageli kuulsa Margaret Thatcheriga. Poliitilist karjääri alustas Liz Truss 2012. aastal David Cameroni valitsuses.

Ühendkuningriigi ajaloos on Liz Truss kolmas naine, kes valitseb Downing streetil. Tema biograafide sõnul mängis ta juba seitsmeaastase plikana ühes koolinäidendis Margaret Thatcherit. Sellest ajast alates on ta vähemalt teledebattide ajal püüdnud riietuda nii, nagu tegi seda tema iidol 1979. aasta valimiskampaania ajal. Lisaks ronis ta hiljuti tanki peale, matkides sellega samuti Thatcherit.

Märksõnad
Tagasi üles