T, 6.12.2022

MAAILM ⟩ Jaapani valitsuse soovitus: palun jooge rohkem

Urmas Kiil
Jaapani valitsuse soovitus: palun jooge rohkem
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
PROOSIT! Kummaline, kummaline... Et parandada maksulaekumisi, ärgitavad mõned Jaapani valitsusasutused noori senisest enam alkoholi tarbima.
PROOSIT! Kummaline, kummaline... Et parandada maksulaekumisi, ärgitavad mõned Jaapani valitsusasutused noori senisest enam alkoholi tarbima. Foto: Asianewsday.com

Jaapani valitsuse algatatud projekti eesmärk on seista vastu alkoholi tarbimise langusele noorte seas, kuna see on vähendanud maksude laekumist riigikassasse, kirjutab Financial Times (FT).

Briti majandusväljaanne kirjutab, et ajal, mil enamik riike tervitab noorte kainet ja karsket eluviisi, on Jaapan hakanud liikuma vastupidises suunas. Nimelt on tõusva päikese maal algatatud kampaania, mille eesmärk on panna noori senisest enam alkoholi tarbima.

Kuna riigi rahandusministeeriumile on põlvkondade vahetusest tingitud finantsalased negatiivsed tagajärjed muutunud mureallikaks, on Jaapani maksuamet hakanud välja töötama meetmeid, mille abil oleks võimalik meelitada noori suurendama alkohoolsete jookide tarbimist.

Märksõnad
Tagasi üles