/nginx/o/2023/10/31/15690018t1h71a4.jpg)
Kuressaare bussijaama juures asuv ärimaja vahetas omanikku. Tallinna tn 26 hoone uued omanikud on Eliis Mets ja Alex Talisainen, kes plaanivad toimivat ärimaja veel paremaks teha.
"Mõtteid ja ideid on meil praeguseks kogunenud mitmeid. Oleme oma tegemistes alati lähtunud põhimõttest, et enne tuleb midagi ära teha ja alles siis võib rääkida ja jagada. Ehk ka seekord võtame endale aega asjaga tegelemiseks ja jälgime aktiivselt majanduses toimuvat, et teha olemasolevate ideede pinnalt parim valik," ei taha Eliis Mets esialgu veel täpsemaid plaane avada.
Ta lisas, et nende peamine eesmärk on luua lisandväärtust olemasolevatele üürnikele ja jätkata hoone parendusteekonda, millega eelmine omanik algust tegi.
Seni on Mets ja Talisainen tegelenud peaasjalikult elamukinnisvaraga ning ärimaja soetamisega lisasid nad oma kinnisvaraportfelli täiendava ärisuuna, et oma ideid ellu viia. "Meie jaoks on kindlasti tegemist põneva ja väljakutsuva projektiga," lisas Mets.
Uus ärimaja on veel nimeta ning pereringis on Alex ja Eliis välja kuulutanud juba ka nimekonkursi. Nimepanekul võiks Eliis Metsa sõnul arvesse võtta hoone ajalugu.
"Ehk siis tänasel päeval on nimevaliku puhul otsad veel lahtised ja igasugused vahvad ideed teretulnud!" ütles Mets.
Tallinna tn 26 ärihoone, kogupinnaga 523,7 m² oli kinnisvaraportaalis müügis 390 000 euroga (745 €/m²). Tegemist on üürilepingutega kaetud ja korras hoonega, millele on paigaldatud uus plekk-katus, uuendatud on välisviimistlust, paigaldatud õhk-soojuspumbad ja tehtud muid jooksvaid parendusi.
Kõrvalolev Tallinna tn 25 ärihoone, mis samuti omanikku otsib, Eliis Metsa ja Alex Talisaineni ostuplaanidesse ei kuulunud. "Tootlusnumbrid Excelis ei jooksnud kokku mitte ühegi meie ideega," ütles Mets.
Arvestades hinna ja kvaliteedi suhet ei oleks see tehing olnud soodne. Hind on küll mõnevõrra odavam, kuid samas on maja poole väiksem. Kehtivaid rendilepinguid seal ei ole ning hoone seisukord on väga kehv, nõudes suuri investeeringuid.
Tallinna 26 kinnistu ajalugu ulatub tagasi 17. sajandi viimasesse veerandisse, kui selle omanikuks sai kaupmees J. Decker Narvast. Krunt oli paariskrunt, moodustudes kõrtsi- ja elamuplatsist. Pärast mitmeid omanikuvahetusi ehitati krundile kõrtsihoone, mida hiljem kasutati ka muudeks äritegevusteks, nagu värvipood, õmblusmasinate müük ja loomanahkade kokkuost.
Nõukogude ajal kohandati hoone korteriteks ning mõnda aega tegutses siin isegi Kuressaare bussijaam.
Alates 1990. aastate algusest on hoone läbinud mitmeid renoveerimisi ja muudatusi, muutudes ärihooneks, kus tegutsevad erinevad ettevõtted.
2020. aastal ehitati hoone teisele korrusele omanäoline saunaga kolmetoaline üürikorter.