Kõrgem käibemaks kehtib kõigile 1. jaanuarist Eestisse saabuvatele EL-i välistele pakkidele

Saarte Hääl
Copy
Venipak Eesti müügidirektor Martten Kaldvee
Venipak Eesti müügidirektor Martten Kaldvee Foto: Venipak

Isegi kui väljaspool EL-i Eestisse saabuv pakk on teele pandud näiteks novembris, kuid jõuab Eestisse 1. jaanuaril või hiljem, tuleb sellelt tasuda uus käibemaksumäär 22 protsenti, teatas Maksu- ja tolliameti andmetele tuginedes logistikaettevõte Venipak. Lätist, Leedust ja mujalt EL-ist saabuvate pakkide puhul midagi ei muutu ning käibemaks tasutakse koos ostuga.

„Aasta lõpp on ka e-kaubanduses tipphooaeg ning seetõttu tasub ostud teha varakult. Eestist, lähiriikidest ja mujalt Euroopast tellimisel peab arvestama, et nii e-poodidel kui ka logistikaettevõtetel on ohtralt tööd, kuid tellimused liiguvad reeglina kiiresti ja ilma täiendava vormistuseta. Küll peab väljaspool EL-i pakkide tellimisel kiirustama, kui on soov saadetis veel tänavu kätte saada ning tasuda sellelt praegu kehtiv käibemaks 20 protsenti“, ütles Venipak Eesti müügidirektor Martten Kaldvee.

Väljaspool EL-i, näiteks ka Suurbritanniast ostetud paki puhul, mille väärtus on kuni 150 eurot, tuleb paki saajal paki kättesaamiseks tasuda lisanduv käibemaks, mis arvutatakse kauba väärtuse ja postikulu pealt. Kui veebipood või müügiplatvorm on liitunud IOSS-erikorraga, saab käibemaksu tasuda juba ostuhetkel. See tähendab, et käibemaks lisatakse ostu hinnale ning Eestisse jõudmisel ei ole sellelt vaja käibemaksu enam tasuda.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles