Saaremaa noored naasid Sloveeniast karikaga

20. veebruarist 3. märtsini osalesid Saaremaa Spordikooli / Saaremaa Sailing Academy purjetajad treeninglaagris ning võistlustel Horvaatias ja Sloveenias.

Kahe nädala jooksul harjutati koos Hara Seilamise Seltsi ja Pärnu Jahtklubi purjespordikooli noortega ning kogeti väga erinevaid tuuli ja laineolusid. Koos peeti maha ka pop-up-Hapukurgiregatt.

Kurgipurgi võitis seekord Tobias Kalle, teine oli Robert Matt ja kolmas Sharon Peetrimäe.

Mõõtu võeti ka kohalike purjetajatega JK Vega korraldatud 18. Z. Pečenkovići mälestusregatil, kus Robert Matt sai 5., Tobias Kalle 12. ja Jacob Putnik 17. koha.

Võistlejaterivi esimesse poolde mahtusid ka Jaco Putnik – 29. koht, Kimmo Kalle – 37. koht, Christofer Kasin – 53. koht ja Grete Kasin – 61. koht

Laagri lõpetuseks sõideti Sloveeniasse, kus osaleti JK Pirat korraldatud OptiOpening regatil.

Kümnest riigist saabunud 212 võistleja hulgas saavutas Robert Matt 11. koha, Tobias Kalle oli 42. Mõlemal purjetajal õnnestus võtta ka üks sõiduvõit. Samal võistlusel oli Kimmo Kalle 75., Jaco Putnik 77. ja Jacob Putnik 98.

Algajate grupis sõitis oma esimesel välisvõistlusel osalenud Miia Soom välja tubli 5. koha, olles tüdrukute arvestuses 3.