MUHU UUDISSED Sõuke lumi pidada easte mõoma

Irena Tarvis
Copy
Irena Tarvis
Irena Tarvis Foto: secure.pmo.ee

Ikka terit. Muhulane oo juba sedaviisi ilma luodud, et taa`p oska niisammati nonnida ega iivelda. Iseäranis mudud emased inimesed oo sellega kangest` silma paistn. Nõnna mudud oo arvata, et kodused õuetüöd ollid masu juba enne jüribed kõigil tehtud kua. Ja mõtle kui kena, et nüid sulab lume alt puhta kordas õue välja. Ja sõuke jüribene lumi pidada taimedele easte mõoma.

Ja juu nüid suab pissitassa akata ennassid talgutüöle ümber äälestama. Esimesed talgud oo juba oln. Ühessandal jürikuu pääval roosiaidas. Nüid kuulukse, et järgmised tulavad tuleva riede, kolmandamal mail.

Õhta kellu viiest oodetse kõiki kultuuritalgu. Nie pietse ää ikka jälle Hellamoa lauluväljaku pial. Sial taris kua pirekse korda luua. Riisuda ja ruapida ja paska korista ja ää vädada ja. Neh, omast tulemisest tuleks ikka tiada kua anda 56 071 949 televonni piale. Siis tiab, kui suure katlaga suppi kieta. Ilma supita ju õigeid talguid põle. Ja ilma tansita kua mudud.

Neljandal mail oo kua tiada talgud. Nie oo siis tükkis Kesses. Neh, juu neid mudud Muhus kua oo, aga Kesse omad oo üks mis kindel. Ja kui mõjale minnes oo lihtne, võta paljast kottu kuuri alt rähe likki ja mine kuipides kohale, siis Kessega nii langsasti ep sua mitte. Sõnna viiasse ikka puadiga ja sellepärast suab minna paljast kolmkümmend inimest. Nie piavad ennassid enne kenaste kirja andma ja ikka minema kua siis. Sest puaet rohkem ep mahuta ja kui kiegid jätab tulemata, siis jäeb jälle tükk tüöd kua tegemata. Väljasõit oo Virtsust ja Kuivastust kellu kümnest ja tagasi tullasse umbes poole kuie paiku. Kirja tuleks omad nimed anda tiina.soosalu.001@mail.ee piale selle nädali lõpuks. Ja neh, arvesta ikka, et oo meretagune reis ja soemad riided ja joomapudel tuleks likki võtta.

Ja juu jõvab paergu vielgid välja mõtelda, et kuskohtas oo taris talguid tiha. Neljanda maini aega oo viel. Kena oleks mudud Palgeroamatu sihes kua õegata. Äkist oleks tahtjuid ja tulijaid tiagid kust ilma otsast. Tasub ikka katseta.

Oln asidest kua. Entsa aa iest, mineva neljabe täpsemaste, köisid Muhu laululapsed Tornimäel lauluvõistlusel, Ida-Suaremaa lastega võedu aamas. Ehhkid, neh, sõukses kohtas oo juba suur asi, kis oo julgen minna ja oma suu lahti tiha, siis sellegidpuolest oo kena tiada, et viis Muhu tüdrikud Kuresare edasi piasid. Üks oo Anne ja neli oo Leena laululapsed. Kokku köis Muhu valla lapsi sial masu kakstesn.

Ei neh, olge siis ikka munuksed!

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles