TULEMUSED Selgusid parimad Saaremaa noored solistid

Saarte Hääl
Copy

18. mail Kuressaare kultuurikeskuses toimunud konkursil KEVADÜMIN 2024 selgitati välja Saare maakonna parimad noored laulusolistid.

Konkurss koosneb traditsiooniliselt eelvoorudest ja lõppvoorust. Tänavuse eelvoorud, kus osales ühtekokku üle 200 noore solisti, toimusid Ida–Saaremaal Tornimäe rahvamajas (Laulumaias), Kesk–Saaremaal Aste rahvamajas (Viisivakk), Kuressaare Hariduse koolis (Kuressaare Laululind) ja Lääne–Saaremaal Lümanda rahvamajas (Rannalapse Laulud).

Konkurss toimus kuues vanuserühmas, vastavalt vanuserühmale ühes või kahes kategoorias (A ja B). Eelvoorude tulemuste põhjal pääses finaalidesse kokku 69 noor lauljat.

KEVADÜMIN 2024 TULEMUSED:

Vanuserühm 3 – 4

I koht Liisbet Kanemägi Leisi Kool/Lasteaed juhendaja Sirje Torn

II koht Elli Tinno Kuressaare Pargi Lasteaed juhendaja Evelin Kask

III koht Rupert Johannes Ruttu Orissaare Lasteaed Päikesekiir juhendaja Anneli Leis

Vanuserühm 5 – 7

I koht Marily Kuusk Pihtla Kool – Lasteaed juhendaja Piret Aavik

II koht Lii Marii Läänesaar Muhu Lasteaed Munuke juhendaja Leena Peegel

III koht Marta Muiste Muhu Lasteaed Munuke juhendaja Leena Peegel

Eripreemiad:

Jette – Leandra Kirsch „Kaunis tämber” juhendaja Malle Veske

Kuressaare Vanalinna Kool

Karmen Aksalu „Ilmekas esitus” juhendaja Ülle Vallaste

Kärla Lasteaed

Vanuserühm 8 – 10

B – kategooria:

I koht Karl August Saarestik Luce Kool juhendaja Pilvi Karu

II koht Mona Tüür Muhu Põhikool juhendaja Leena Peegel

A – kategooria:

I koht Anna Perelštein Orissaare Muusikakool juhendaja Anne Kann

II koht Elisabeth Grünthal Laulustuudio Püüa Pilvi juhendaja Pilvi Karu

Eripreemia:

Heiko Swann „Stiilne esitus” juhendaja Tiina Oks

Leisi Kool

Vanuserühm 11 – 13

B – kategooria:

I koht Aleksander Medri Kuressaare Hariduse Kool juhendaja Riina Laanes

II koht Miriam Paja Kaali Kool juhendaja Piret Leiumaa

A – kategooria:

I koht Hanna Väli Joosep Aaviku nim Kuressaare Muusikakool, juhendaja Kairit Sepp

II koht Marta Aus Joosep Aaviku nim Kuressaare Muusikakool, juhendaja Kairit Sepp

Eripreemia:

Oskar Reek „Hingestatud esitus” juhendaja Pilvi Karu Laulustuudio Püüa Pilvi

Vanusrühm 14 – 16

B – kategooria:

I koht Riine Metsamaa Aste Põhikool juhendaja Reet Lõugas

II koht Ingrid Kuivjõgi Lümanda Põhikool juhendaja Karin Pulk

A- kategooria:

I koht Kadri – Ann Viherpuu Joosep Aaviku nim Kuressaare Muusikakool, juhendaja Kairit Sepp

II koht Davier Anis Joosep Aaviku nim Kuressaare Muusikakool, juhendaja Kairit Sepp

Eripreemia: Kert Käsper „Särav tämber” juhendaja Pilvi Karu Laulustuudio Püüa Pilvi

Vanuserühm 17 - 19

I koht Kädi Õun Saaremaa Gümnaasium juhendaja Laine Lehto

II koht Marie Teras Saaremaa Gümnaasium juhendaja Laine Lehto

III koht Daaniel Hoogand Joosep Aaviku nim Kuressaare Muusikakool, juhendaja Kairit Sepp

Žürii hindas koosseisus: Andrus Siimon: tunnustatud koorijuht, Eesti Rahvusmeeskoori laulja, Muusika – ja Balletikooli kooridirigeerimise õpetaja, Elo Kesküla: tunnustatud koorijuht, Pärnu Muusikakooli õppeala ja teooriaosakonna juhataja, Pärnumaa noorte solistide konkursi Sügisulg korraldaja, Hanno Kull: Kevadümin 2023 vanima vanuserühma võitja, vabariikliku muusikaolümpiaadi 2024 oma vanuserühma võitja, rahvusvahelisel muusikaolümpiaadil Küprosel pälvitud kõrge IV koht.

Lauljaid saatis saateansambel koosseisus: Veikko Lehto – klahvpillid, Toomas Tang - kitarr, Märten Lehto - basskitarr, Kerman Keerd – löökpillid, Kontserte helindas Saar Music OÜ

Toetajad: Kuressaare Kultuurivara, Saaremaa vald, Eesti Kultuurkapitali Saaremaa Ekspertgrupp, Kaseoru OÜ, ASA Spa Hotel.

Korraldaja: Kuressaare Kultuurivara

Tagasi üles