:format(webp)/nginx/o/2025/05/14/16844010t1h53de.jpg)
Pärast rasket haigust suri oma 86. sünnipäeval Tiit Köster, koori- ja koolijuht, ansambli- ja koorilaulja, pedagoog ning ansamblite juhendaja.
13. mail 1939 Mustjalas sündinud Tiit Köster käis neli aastat kooliteed oma kodukandis. Lõpetanud toonase Kingissepa keskkooli, astus ta Tallinna Pedagoogilise Instituuti. Seal omandas ta muusika- ja algklasside õpetaja eriala. Kaheksa aastat hiljem astus saarlane taas kõrgkooli – Tallinna Konservatooriumi, mille lõpetas koorijuhi erialal.
Aastail 1961–1967 töötas Köster muusikaõpetajana Kehra Keskkoolis, juhendades ka Kehra segakoori Helin. 1967. aastal sai Kösterist aga professionaalne laulja Eesti esinduskooris RAM-is ehk Riiklikus Akadeemilises Meeskooris ning selle kvartetis RAM-1. Nõukogude ajal oli RAM üks väheseid muusikakollektiive, keda lubati ka välismaale.
1989. aastal asus Tiit Köster tööle Kuressaare Muusikakooli direktorina. Selles ametis töötas ta 13 aastat. Paarkümmend aastat tegutses Köster aga Saaremaa meeskoori SÜM peadirigendina.
Just Tiit Kösteri ettepanekul anti Kuressaare muusikakoolile selle kauaaegse pedagoogi Joosep Aaviku nimi, mida kool kannab 2021. aasta 1. septembrist.
Nelja aasta eest astus Köster publiku ette akordionistina kvintetis Horn ning mullu ühines Saueri kooriga.
Tiit Kösterit on tunnustatud Hendrik Krummi nimelise preemia, Gustav Ernesaksa nimelise stipendiumi, Kuressaare linna teenetemärgi, Saare maavalitsuse teeneteplaadi ja Valgetähe medaliklassi teenetemärgiga.
Saarte Hääle ja raadio Kadi toimetus avaldab kaastunnet Tiit Kösteri lähedastele.