Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

JUHTKIRI: Väärikas kool, vajalik kool

FOTO: unsplash.com

Seda, et lühendi KTG taga peitub nimi Kuressaare täiskasvanute gümnaasium, teavad Saaremaal juba väga paljud inimesed. Eeskätt muidugi need, kes selles koolis õppinud on. Õpetajatest muidugi rääkimata. Ning nende hulk, kes sellest koolist gümnaasiumitunnistusega lahkuvad, täieneb igal aastal.

Vanust on sel koolil juba muljet avaldavad seitsekümmend aastat. Väärikas iga, mis annab tunnistust sellest, et sellist kooli on meile väga vaja. Kel haridustee mingil põhjusel katkenud, sel on jätkamine “õhtukoolis” vaat et ainus võimalus gümnaasiumitunnistus saada. 

Kaugeltki iga inimene ei suuda verinoorena aduda hariduse tähtsust. Ega mõista, kui suur roll on omandatud haridusel selles, kui lai on tema jaoks erialade valik kutsekoolis või töökohtade valik tööturul.

On neid, kes on jõudnud elus kaugele ka keskhariduseta, ent aastaid hiljem on nad siiski koolipinki naasnud. Sest midagi on nagu puudu jäänud. Ja pealegi – kuidas saaks nõuda oma lastelt järjekindlust ja alustatu lõpuni viimist, kui ise pole seda suutnud?

Tagasi üles
Back