Die Welt: selgub, et Venemaa ei valmistugi sõjaks

USKUDA VÕI MITTE: Statistika näitab, et möödunud aastal hakkas Venemaa oma sõjalisi kulutusi kärpima, ehkki maailmas peetakse Venemaad üheks sõjakamaks riigiks. See pilt on võetud Youtube’is levitatud propagandavideost, milles räägitakse, kuidas president Vladimir Putin on viimastel aastatel asunud Vene armeed moderniseerima.

FOTO: Youtube

Maailma riikide sõjalised kulutused saavutasid  2018. aastal rekordilise taseme. Kes kulutas relvastusele aga kõige enam? Traditsiooniliselt väidetakse, et militariseerimist tänapäeva maailmas õhutab kindlalt meie idanaaber Venemaa. Saksa päevalehes Die Welt sel nädalal ilmunud artiklist selgub aga, et erinevalt lääneriikidest on Kreml hakanud oma sõjalisi kulutusi tasapisi kärpima.

Tellijale Tellijale

Me elame vist äärmiselt ohtlikul ja keerulisel ajal. Sel nädalal avaldas Stockholmis asuv Rahvusvaheline Rahu-uuringute Instituut ehk SIPRI oma iga-aastase aruande riikide sõjalistest kulutustest.

Selgub, et 2018. aastal saavutasid maailma kõigi riikide sõjalised kulutused viimaste aastakümnete rekordilise taseme. Armeede ülalpidamiseks ja relvastuse soetamiseks kulutasid riigid ühtekokku 1,822 triljonit dollarit (s.o 1,635 triljonit eurot).

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles