T, 7.02.2023

MAAILM: Pea 16 000 eurot vaid voodis lebamise eest, pole paha!

Urmas Kiil
MAAILM: Pea 16 000 eurot vaid voodis lebamise eest, pole paha!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
MITTE JUST MUGAV: Katsealused peavad kaks kuud lebama asendis, kus nende jalalabad asuksid pea ja ülejäänud kehaga võrreldes veidi kõrgemal. See aitavat matkida kosmoselennul valitsevat olukorda. Mõned katsealused peavad aga läbima katsed tsentrifuugil.
MITTE JUST MUGAV: Katsealused peavad kaks kuud lebama asendis, kus nende jalalabad asuksid pea ja ülejäänud kehaga võrreldes veidi kõrgemal. See aitavat matkida kosmoselennul valitsevat olukorda. Mõned katsealused peavad aga läbima katsed tsentrifuugil. Foto: dailymail.co.uk

USA kosmoseagentuur NASA ja Euroopa kosmoseagentuur ESA soovivad inimestele maksta üle 16 000 euro ainuüksi selle eest, et nad lesiksid kaks kuud voodis, vaataksid põnevaid filme ja loeksid huvitavaid raamatuid.

"Vabatahtlikele makstakse 14 000 naela (see on ligi 16 400 eurot – toim) vaid selle eest, et nad lebaksid kaks kuud voodis ja veedaksid aega telerit vaadates või siis raamatuid lugedes. Kõik see aitab NASA ja ESA spetsialistidel mõista, kuidas mõjuvad inimorganismile ja -psüühikale pikaajalised kosmoselennud," kirjutab Briti tabloid The Daily Mail.

Võib arvata, et paljudele tundub säärane töö suisa ideaalne. Esialgne mulje on aga petlik. NASA ja ESA töötajate eesmärk on jõuda selgusele, kuidas mõjutab inimese tervist kunstlik gravitatsioon. "Eksperimendis osalejad peavad kahe kuu vältel tegema kõike vaid lamavas asendis. Nii peavad nad rahuldama ka oma loomulikke vajadusi," edastab ajaleht.

Märksõnad
Tagasi üles